wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-06| GIS, Przetargi

Gdańsk zamawia GeoBazę

Urząd Miejski w Gdańsku ogłosił przetarg na GeoBazę – tj. wdrożenie wspólnego dla całego urzędu środowiska do tworzenia, odczytywania, przetwarzania i zarządzania danymi przestrzennymi.


Gdańsk zamawia GeoBazę

Prace są częścią programu GeoGdańsk, którego celem jest wzrost efektywności pracy z danymi przestrzennymi w wydziałach Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostkach organizacyjnych. Wzrost ten zostanie osiągnięty przez budowę wspólnej GeoBazy oraz ustandaryzowanych aplikacji do pracy z danymi. Zasoby uporządkowane dzięki programowi GeoGdańsk będą udostępniane dla mieszkańców przez GeoMapę, co ułatwi budowanie interakcji i świadomości przestrzeni Gdańska – wyjaśnia zamawiający.

Prace przewidziane w ogłoszonym właśnie przetargu będą realizowane na bazie technologii firmy Esri (twórcy pakietu ArcGIS), która jest obecnie wykorzystywana w gdańskim urzędzie, lub równoważnej. Częścią zamówienia jest m.in.:

 • przygotowanie środowiska bazodanowego i integracja GeoBazy z danymi Wydziału Geodezji (w tym EMUiA, EGiB, BDOT500 i GESUT) oraz standaryzacja posiadanych przez urząd danych przestrzennych,
 • implementacja modułu do walidacji i czyszczenia danych,
 • przygotowanie serwisu mapowego GeoMapa, który względem funkcjonującego obecnie miejskiego geoportalu zostanie wzbogacony o dodatkowe funkcje (w tym np. wizualizację danych w 3D),
 • przygotowanie aplikacji GeoRaport umożliwiającej wykonywanie zapytań do GeoBazy,
 • przygotowanie miejskiego podkładu mapowego,
 • przygotowanie aplikacji wspierającej pracę Wydziału Urbanistyki i Architektury UM w zakresie obsługi i komunikacji z klientem (w tym np. generowanie wypisów i wyrysów z MPZP czy wydawanie decyzji).

Łączny czas realizacji wszystkich prac to 39 miesięcy. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 70 tys. zł można składać do 1 czerwca.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dobrze dobrze, dobrze robia, pozytywny przekaz leci
odpowiedz zgłoś
ee nazwy brzmią podobnie Czy GeoMapa to nie jest przez przypadek zastrzeżona nazwa programu GeoSystem? A GeoBaza to nazwa firmy z Lęborka? Czy ktoś tam marketingowo myślał?
odpowiedz zgłoś
odp: ee nazwy brzmią podobnie Mają w SWZ wskazanie, ze to nazwy robocze na potrzeby postępowania, czy jakoś tak. Docelowe nazwy pewnie do wypracowania z Wykonawcą. Na razie jak czytam to dość sporo merytorycznie, a mało marketingowo. Podoba mi się ta Analiza Przedwdrożeniowa. Oby w niej nie ugrzęźli.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: ee nazwy brzmią podobnie Merytorycznie powiadasz? Mam nieco inne zdanie na ten temat ...
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS