wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-31| Geodezja, Instytucje

Geodeci wybrali najlepszy ODGiK 2020

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podał wyniki plebiscytu na najlepszy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej szczebla powiatowego w roku 2020.


Geodeci wybrali najlepszy ODGiK 2020
Geodeci wybrali najlepszy ODGiK 2020 <br />
Pierwsza dziesiątka najlepszych ODGiK-ów
Pierwsza dziesiątka najlepszych ODGiK-ów
Geodeci wybrali najlepszy ODGiK 2020 <br />
Mapa wyników plebiscytu
Mapa wyników plebiscytu

Tym razem triumfatorem okazał się Grodzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Krakowie, który otrzymał 90 głosów. Wypadł zatem znacznie lepiej niż w ubiegłorocznej edycji plebiscytu, gdy zagłosowało na niego tylko 10 geodetów uprawnionych.

Raptem dwa głosy mniej (88) niż GODGiK uzyskał PODGiK w Wejherowie, który w zeszłym roku również zajął II miejsce. Z liczbą 82 głosów na podium znalazł się także ośrodek w Mińsku Mazowieckim, zwycięzca poprzedniego plebiscytu.

W tegorocznej edycji swój głos oddało 2331 geodetów uprawnionych, a więc o 17% więcej niż w rok wcześniej. Liczba ta rozłożyła się na 282 powiaty, zatem 98 samorządów nie otrzymało żadnego głosu (w ubiegłym roku było ich 99). Szczegółowe wyniki prezentuje mapa i tabela obok.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Farsa czy nie ? No i spokój. Wreszcie koniec z tą farsą, która w oczywisty sposób wynika z zasad a własciwie ich braku, o których w poniższych komunikatach. Ten konkurs właściwie obraża wszystkich do których jest kierowany no bo co to znaczy najlepszy a po drugie jakie szanse ma maly najlepszy powiat że średnim nawet miastem. Czy prezes Izdebski tego nie widzi ? Druga sprawa to wspomniane tutaj naciski o udział w "plebiscycie" w których jakoby brała udział administracja geodezyjna. Jeśli to prawda to to jest OHYDNE i OBRZYDLIWE inie rozumiem jak ci ludzie mogą patrzeć w lustro. Nie chcę mi się wierzyć w taki brak kręgosłupów i nieuzasadniony strach, nie wierzę.
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: Farsa czy nie ? Spokój? Jaki spokój, skoro zaraz po Świętach Wielkiej Nocy, pełnych radości i miłości bliźniego ktoś musi o 6:51 wylać swoje frustracje trzymane tyle dni w trzewiach?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Może udzielił im się spokój GGK który jak powszechnie wiadomo działa bez żadnej napinki a jego błyszczące oczy są źródłem zazdrości wszystkich którzy wstają o 6 i nie dane jest im rozpocząć pracy od 8 siedząc na wygodnym stołeczku jak to jest w GUGiKu.
 2 
zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Do ~Przekrwione oczy napinki ?. Przepraszam, przed świętami nie miałem czasu spojrzeć na te newsy więc dopiero po świętach, przepraszam również, że tak wcześnie - mam nadzieję, że cię nie obudziłem, dla mnie to normalna pora rozpoczynania aktywności. A co do tego, że to farsa to chyba nikt nie ma wątpliwości - ja po prostu się ucieszyłem, że to już koniec. A druga sprawa to ciekaw jestem tych sugerowanych w komentarzach "nacisków" bo jeśli byłaby to prawda to tak jak napisałem. Do tego to byłoby szokujące, ze komuś może zależeć na takim fikcyjnym aplauzie ? Lubię psychologię, studiowałem mi.in socjologię - to są ciekawe zagadnienia i ciekawy obszar zawodowy dla badań - co to można z ludzi zrobić przez kilkanaście miesięcy - niepojęte.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Czyżby powrót na forum żony psycholożki? Będę ukontentowany mogąc przeczytać kolejne analizy. A zwoją drogą to już socjologów biorą na miernych przysięgłych? Niepojęte...
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Tylko nie czytaj za dużo bo wiesz, czerwone oczy i ta napinka....
 1 
zgłoś
odp: Farsa czy nie ? Farsa, żenada? To jest rozpaczliwa próba tworzenia propagandy sukcesu za wszelką cenę. A dlaczego zaraz po ogłoszeniu wyników było spotkanie GGK z przedstawicielami "zwycięskich" ośrodków? Żeby pokazać jak to zapobiegliwy i mądry gospodarz wspiera i docenia przodowników na polu walki o informatyzację geodezji. Widzieliście jego życzenia dla branży na święta? Nawet w tym musiał na pierwszym miejscu pokazać, że największym dobrodziejstwem dla geodetów jest ta żałosna informatyzacja której ofiarą padły już wyszelkie zasady i wartości których realizacji oczekuje od nas reszta kraju. No ale kto o tym napisze, kto zrobi ankietę na temat jakości danych ewidencyjnych, kto zbada zadowolenie obywateli którym zrobiono pseudomodernizacje służące jedynie usprawiedliwieniu wdrażania błędnych teorii i technologii? Nikt, bo na nagiej prawdzie o polskiej geodezji nie da się zrobić kasy a co najwyżej podpaść tej mafii na Wspólnej i zostać odciętym od ochłapów które rzucaja od czasu do czasu gawiedzi.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Na tym spotkaniu było więcej osób niż na spotkaniach o powołaniu mierniczych, to też na pewno o czymś świadczy. Przypadek?
 1 
zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Zgaduję że GGK zobowiązał WINGiKów do tego żeby zagonili powiaty na takie spotkanie jak to już wcześniej bywało. Na spotkaniu kamery wyłączone bo każdy w powiecie robi swoje tylko łączy się dla świętego spokoju i oczywiście radości GGK który podnieca się statystykami jak mała dziewczynka nową lalką.
 3 
zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? barbie i ken - ale im dogadałeś, poszło w pięty jak nic. każdy mierzy swoją miarką, więc tylko zapytam, czy u was na te spotkania mierniczych to siłą zaciągacie i kamerkę wyłączasz bo robisz coś innego? Myślałem, że te spotkania to ważna rzecz, w końcu powołanie zawodu zaufania publicznego itd
 2 
 1 
zgłoś
odp: odp: Farsa czy nie ? Zawsze spotkania w których ludzie chcą uczestniczyć są ważniejsze od tych w których się ich do tego zmusza szczególnie bezpodstawnie. Brawa dla GGK zawsze można nagrać i puszczać w tle, dwa zdania GGK i brawa z taśmy. Wingikowie podchwycą i będą klaskali a Departament Nadzoru będzie patrzył który pierwszy skończy żeby objąć go kontrolą nadzwyczajną czy na swoim terenie już wdrożył usługi Geo-Systemu.
 1 
 2 
zgłoś
a w naszym powiecie są 4 firmy miescowe i masa przyjezdnych i mamy 7 głosów. Nie wiem tylko co to w sumie oznacza? Rozumiem założenie konkursu, ale problem podgików nie leży w ich małej popularności. Finanse i organizacja pracy szfankuje. Ani WINGiK ani GGK nie mają na to wpływu. Także dziękuję za głosy i liczę na więcej za rok!
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
.. Ubaw po pachy. W naszym powiecie działają tylko 3 firmy, reszta to są geodeci z ościennych powiatów. Dostaliśmy 2 głosy na 3 to jest super wynik . ha, ha .... ale za te dwa głosy i tak dziękuję
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: .. mój mały powiat dostał 7 głosów, na tak naprawdę dwóch działających miejscowych i tylko jeden pracownik ośrodka zagłosował. I kto tu tak naprawdę jest zwycięzcą
 1 
odpowiedz zgłoś
90 osób? W Urzędzie Miasta Krakowa pracują setki, to bardzo słaby wynik.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: 90 osób? należy im się, od zgłoszenia do weryfikacji 7 do 15 dni. W innych ośrodkach min. jeden miesiąc.
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: 90 osób? Sam konkurs i jego zasady uważam za idiotyczne i niesprawiedliwe z uwagi na różnice jeśli chodzi o wielkość ODGiKów i ilości obsługiwanych geodetów dlatego nie bawiłem się w oddawanie głosu. Nie mniej z 6 PODGiKów w jakich najczęściej robię roboty jeśli miałbym na jakiś zagłosować to akurat Kraków byłby na 1 miejscu. Faktycznie szybkie terminy, program do plików aktualizacji udostępniają wszystkim nieodpłatnie, merytorycznie też jest z kim tam porozmawiać.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: 90 osób? A ja zadałem przez Grodzki geoportal kilka pytań (serwis geodety) i nie otrzymałem nigdy żadnej odpowiedzi. Za "darmowy" Geo-Info Delta zapłacił każdy z nas w podatkach. Może UM Krakowa ujawni ile wydał na tę usługę (myślę, że ok. 100 000 zł). Trzeba oddać, że mieszczą się raczej w 7 dniach. Wracając zaś do samego konkursu, tu musi być jakaś "poprawka wyrównawcza" bo trudno porównywać powiaty gdzie przykładowo w PODGiK pracuje 3-4 geodetów, z ODGiK która ma 40 i więcej pracowników. To świadczy o skali danego ODGiK. Trzeba zmienić regulamin i tyle.
 1 
 1 
zgłoś
Ankieta A może ktoś z GUGIKu wpadnie w końcu na to by zrobić szczegółową ankietę i zamiast powiatowych zapytać wykonawców? Konkurs na największe znajomości powiatowego to błąd.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Śmiechu warte Gugik szczyci się konkursem, ciągły wyścig szczurów między powiatami... Jako to nie skutkuje to zmobilizujmy WINGIKA. Telefony do powiatowych, rozkaz:głosować! I już. Przedłużamy jeszcze konkursik, ogłosimy gdzie się da. Jeszcze kilka wyświetleń na stronie www więcej do statystyk. Żenada Nie widzę pozytywnych komentarzy... Gugik jak nasz rząd.. NIE WIDZI ŻE NIKOGO TO NIE INTERESUJE A SAM KONKURS JEST BEZ SENSU!
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
W tegorocznej edycji swój głos oddało 2331 geodetów z tego 2000 to urzędnicy którzy tak ochoczo i aktywnie biorą udział w video konferencjach GGK...
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: W tegorocznej edycji swój głos oddało 2331 geodetów czyli pisanie że w urzędach nie ma uprawnionych to bzdura
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
no dobrze kolejny plebiscyt rozstrzygnięty. Zabawa była przednia. Jakie wnioski? Jakieś wspólny mianownik najlepszej dziesiątki? Po co ta cała zabawa? Tam gdzie jest źle, od lat, dalej będzie źle, bo czemu by nie? Bez radykalnych zmian kadrowych w powiatach, nie zmieni się sytuacja. A tych nie będzie, bo w powiatach geodezją musi rządzić powiatowy, nawet jeśli jest słabym lub beznadziejnym organizatorem i wyręcza się pracownikami.
 2 
odpowiedz zgłoś
Sprawiedliwe??? Wielkość Powiatu, ilość Wykonawców, ilość wykonywanych prac nie ma tutaj znaczenia??? Ważne ilu Wykonawców , geodetów uprawnionych jest na danym terenie, czy to jest sprawiedliwe???
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Sprawiedliwe??? Wincyj znaków zapytania, wincyj! Sprawiedliwie będzie jak ja wygram a nie inni, ot co!
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale to już było... Współzawodnictwo pracy wychowuje nowego człowieka! Wzmożona kontrola - dźwignią społecznego zaufania! Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej!Wyższa jakość naszej pracy będzie gwarancją lepszych warunków życia narodu!Wzrost wydajności pracy, większa gospodarność i oszczędność ? warunkiem poprawy naszej gospodarki!Równaj do najlepszych!
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Ale to już było... Z doktrynalnego punktu widzenia ? komunizm i anarchizm znajdują się na przeciwległych biegunach. O ile komuniści zawsze kładą nacisk na centralizm i skuteczność, o tyle anarchiści za rzecz najważniejszą uważają wolność i równość.
 3 
odpowiedz zgłoś
Patologia 1. Jak można w jednym szeregu postawić ośrodki gdzie działa kilka - kilkanaście firm z ośrodkami gdzie działa kilkadziesiąt jeśli nie więcej? 2. Jak można dopuścić do patologi żeby pracownicy ODGiK namawiali do głosowania, a WiNGiK strofował geodetów powiatowych do takich działań? 3. I przede wszystkim co to znaczy najlepszy??? Najszybszy? Najmilszy? Najładniejszy? Najtańszy? Może taki gdzie przepuszczają wszystko jak leci? A może jednak taki co trzepią "patałachów" i nie wpuszczają bubli do zasobu? I najlepsze jest to że tego nie wie nikt ! I to jest tzw KONKURS. Jaja na maxa.
 1 
 21 
odpowiedz zgłoś
A łódzki wschodni? Nikt się nie znalazł do oddania głosu? Czy aż tak źle w tym podgiku?
 3 
odpowiedz zgłoś
No a np taki garwolin
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: No a np taki W Garwolinie geodeci raczej nie zagłosują na ośrodek w którym pracuje Pani inspektor, której mąż jest wykonawcą. Nie wiem czy to prawda że miał i na roboty sprawdzane poza kolejnością. Ponadto protokoły pisane ołówkiem na teczkach? Widać parasol ochronny rozliczenie żony przez personel, która odmówiła debaty na temat powiatowych nieprawidłowości.
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: No a np taki Mąż, żona, protokoły ołówkiem... Naprawdę tak ktoś może robić? Zastanówcie się jak byście się zachowali na ich miejscu. Jeśli moja żona by była inspektorem, to w życiu nie oddałbym roboty zanim by jej nie obejrzała w domu. Po co miałaby moje roboty sprawdzać w pracy? Żeby protokół napisać? ale po co skoro będzie mogła przyjąć robotę bez uwag...
 1 
 3 
zgłoś
odp: No a np taki to niezłe jaja tam odchodzą same panienki tam siedzą sam widziałem jak zamiast pracować głupoty w necie blondyna i taka czarna przegladaly ale jaja
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV Jeśli ośrodek nie wydaje i nie przyjmuje danych w GML, to powinien być zdyskwalifikowany w tym konkursie. W mieście Krakowie "panuje" format GIV zamiast GML i do tego ten bardzo nieporęczny Geo-Info Delta.
 6 
 12 
odpowiedz zgłoś
odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV Cechą łączącą ośrodki z pierwszych miejsc tego plebiscytu jest to że wydają formaty producenckie a nie państwowe. A jak się będziesz pytał dlaczego to objawi się GGK i powie lud to kocha a plebiscyt pokazuje że mamy racje i unifikacja jest niepotrzebna. Po czym zaprosi do wspierania IIP i kupowania oprogramowania producenckiego bo super jest.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV No i jak pajacu hahaha wyglądasz?
 6 
zgłoś
odp: odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV A co powiesz na kontrolę lotnej brygady NIK ? Skoro masz taką ochotę to przypomnę im wyniki kontroli nadzoru geodezyjnego z 2010 roku. Będzie podstawa do rewizyty patrząc na kontrole ZSIN i inne.
 4 
zgłoś
odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV Dzień dobry. Bardzo proszę nie wprowadzać w błąd czytelników GEOFORUM. GODGiK w Krakowie w takim samym stopniu obsługuje format natywny GIV jak i GML. Są wykonawcy, którzy z powodzeniem stosują format GML i na podstawie tych danych aktualizowane są bazy w GEO-INFO. Niestety niektórzy Wykonawcy przekazywali pliki GML które niezachowywały identyfikatorów IIP i wszystkie obiekty przekazywane były jaki nowe bez modyfikacji już istniejących. Takie pliki GML oczywiście nie mogły być przyjmowane a problem leżał po stronie zewnetrznego oprogramowania zastosowanego do przygotowania danych. Reasumując - przyjmujemy i wydajemy z bazy zarówno pliki GML jak i GIV. Wybór odnośnie formatu pozostawiamy Wykonawcy pracy geodezyjnej. Dla osób chcących skorzystać z natywnego formatu GIV udostępniamy nieodpłatnie program GEO- INFO Delta. Nikt nie jest jednak zobowiązany do jego stosowania. Jeśli ktoś z Państwa chciałby uzyskać szczegółowe informacje zapraszam do kontaktu - Mariusz.Suwaj@um.krakow.pl
 5 
 18 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV Rozumiem że zgłosił Pan ten problem do GUGiK jako instytucji która ustawowo zajmuje się unifikacją baz danych na poziomie kraju ? Skoro jeden soft nie wspiera działań drugiego to instytucja która się powinna tym zająć to właśnie GUGiK. Gdzie mogę znaleźć dokumentację jak prawidłowo przygotować GML dla systemu Geo-Info uwzględniając zachowanie wersjonowania ? Czy zgodnie z Krajowymi Ramami Interoperacyjności w związku z używaniem przez Państwa formatu GIV opublikowaliście Państwo specyfikacje tego formatu ?
 9 
 7 
zgłoś
odp: odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV Mam pytanie - czy plik GML otrzymany z MODGiK Kraków zmodyfikowany następnie w Ewmapie i przekazany do MODGiK Kraków uda się bezproblemowo zaimportować?
 5 
zgłoś
odp: odp: Nie rozumiem, to jeden z ODGiK który wymaga GIV Krótko. Czy Geo-Info Delta czyta i wydaje informacje opisowe EGiB dotyczące podmiotów ewidencyjnych?! Zawsze można zwalić na inny programy, że źle wydają GML i tym sposobem prosta robota zajmie 6 miesięcy, a dyskusja będzie na poziome detali UML i GML. Na końcu okaże się, że najlepszy jest GIV.
 3 
 6 
zgłoś
Bardzo mi się podoba ta statuetka, coś jak środkowy palec pokazany konkurencji.
 1 
odpowiedz zgłoś
ups minimalna liczba głosów,
 2 
odpowiedz zgłoś
Co oznacza termin "Najlepszy ośrodek"? Czy mógłby ktoś to wyjaśnić?
 3 
odpowiedz zgłoś
od kogo dostaliście prośbę o głos? bo ja od ośrodka z pierwszej trójki, ale nie od pierwszego ani od trzeciego :)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
zagłosowałeś? nie widzę w tym nic złego, że ktoś prosi. Bo nie uwierzę, jeśli napiszesz że ktoś Cię zmuszał. To tak jak w reklamie, nie przypominasz o produkcie, to wyniku w sprzedaży nie ma.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: zagłosowałeś? Powiedz jeszcze że podgiki powinny mieć budżet reklamowy na konkursy GGK to glebnę.
 1 
 6 
zgłoś
odp: zagłosowałeś? powiem, że wybór jest prosty: chcesz to głosujesz, nie chcesz to nie.
 1 
 2 
zgłoś
świetny tytuł artykułu świetny tytuł artykułu! bo wybierali geodeci a nie pomiarowi (bez kwitów) :) jakaś w tym wszystkim jest hipokryzja.. tzw. Chłopcy bez kwitów" prowadzący działalność mogą być wykonawcami w świetle PGiK a nie mogą się wypowiedzieć w sprawie jakości usług świadczonych na ich rzecz.... należy albo zmienić zasady plebiscytu albo zapisy początkowe art. 11 pkt 1. z "Wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych może być przedsiębiorca, jednostka organizacyjna..." na "Wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych może być przedsiębiorca legitymujący się odpowiednimi uprawnieniami zawodowymi, jednostka organizacyjna zatrudniająca geodetę z odpowiednimi uprawnieniami..." moim zdaniem należy zmienić zapisy art.11 pkt 1 miłościwie nam panującej ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
Ups Zbyszkowi insert nie wszedł i wtopa Geosystem nie na pierwszym miejscu? Będzie opieprz.
 1 
 12 
odpowiedz zgłoś
plebiscyt GEOFORUM CZEKAMY NA PLEBISCYT NA NAJGORSZY OŚRODEK!!! I to dla wszystkich geodetów działających w branży. Wtedy zobaczymy, gdzie GK powinien zrobić jak najszybszą kontrolę i których pracowników administracji powinno się zwolnić.
 2 
 17 
odpowiedz zgłoś
odp: plebiscyt dla mnie zadziwiające jest to, że kierownictwo ośrodków i Starostwie wręcz wyrażają zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług geodezyjnych swym pracownikom. Często jest to niby pod warunkiem pracy nie na terenie obsługiwanym przez ośrodek. To ja mam pytanie jeśli Ci ludzie mogą pracować poza powiatem, miastem w którym pracują w urzędzie to jak oni dojeżdżają w teren. Czy to aby przypadkiem nie jest fikcja ?
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: plebiscyt Uważam, że praca czy w swoim czy w cudzym powiedzie jest niezgodna z ustawą o pracownikach samorządowych... Ale jestem ciekawy czy ktoś tu napisze, w którym ośrodku jest taka patola?
 4 
 6 
zgłoś
odp: odp: plebiscyt Można robić wszystko na co prawo pozwala. Prawo pozwala na pracę w innym powiecie niż zatrudnienie bo nie ma tutaj stronniczości i interesowności. W przypadku w którym pracodawca zakaże takiej pracy zgodnie z ustawą Kodeks Pracy ma obowiązek dodatkowej zapłaty wynikającej z zakazu konkurencji. Urzędnik nie oznacza niewolnik, może robić w wolnym czasie wszystko co uważa za stosowne o ile nie łamie przepisów.
 4 
 13 
zgłoś
~do PYMus: Zdarzają się też takie sytuacje gdzie np jeden ze współmałżonków pracuje w ośrodku, a drugi prowadzi własną działalność i jedno drugiemu weryfikuje operaty.
 6 
 2 
zgłoś
odp: odp: plebiscyt A ja słyszałem że na narodowym wylądowali kosmici. Chcesz pisać o sytuacjach to piszesz o konkretnym miejscu albo wcale.
 1 
 6 
zgłoś
21 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS