Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2021-02-04 | GIS, Software

Esri prezentuje ArcGIS Velocity do analizy danych IoT

Oferta amerykańskiej firmy Esri poszerzyła się o oprogramowanie ArcGIS Velocity przeznaczone do analizy danych przestrzennych pochodzących z sensorów internetu rzeczy (IoT – Internet of Things).


Ilustracja: Esri prezentuje ArcGIS Velocity do analizy danych IoT

ArcGIS Velocity jest nową odsłoną zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku ArcGIS Analytics for IoT. Oprogramowanie to działa w chmurze i pozwala poszerzać możliwości istniejących systemów informatycznych o narzędzia GIS w celu pozyskiwania, przetwarzania, wizualizacji oraz analizy danych przestrzennych spływających w czasie rzeczywistym z sieci sensorów IoT.

Velocity umożliwia użytkownikom przechwytywanie informacji z czujników, poruszających się obiektów lub czegokolwiek, co zmienia się w czasie, a następnie automatycznie sygnalizuje wzorce, trendy i anomalie. Umożliwia to rozproszonemu personelowi dostęp do informacji krytycznych pod względem czasowym, gdy tylko ich potrzebują.

Oprogramowanie ArcGIS Velocity jest dostępne na dwóch dodatkowych poziomach licencyjnych – Standard i Advanced. Oferują one różne możliwości przechowywania i przetwarzania danych, zwiększając dostępność Velocity dla klientów z różnych branż, takich jak handel, zasoby naturalne, usługi komunalne, transport, administracja państwowa, wod-kan oraz bezpieczeństwo publiczne.

– Możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym podróży pojazdu zawsze wydawała się mrzonką, ale ArcGIS Velocity sprawia, że to łatwa do osiągnięcia rzeczywistość – powiedział Roger Cleaves, specjalista ds. GIS w Kalifornijskim Departamencie Kontroli Substancji Toksycznych. – Ponieważ wszystko jest hostowane w chmurze, konfiguracja nie może być już prostsza, dzięki czemu możemy natychmiast zacząć odpowiadać na ważne pytania dotyczące niebezpiecznych odpadów. Potencjał tego oprogramowania jest nieograniczony, od powiadomień w czasie rzeczywistym po planowanie wydajności, a nawet modelowanie wpływu na środowisko – wyjaśnia.

Jak podpowiada Esri, ArcGIS Velocity w połączeniu z danymi IoT można wykorzystać chociażby do monitorowania majątku, konserwacji predykcyjnej czy optymalizacji procesów w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie to pozwala zaprzęgnąć narzędzia geoprzestrzenne w proces podejmowania decyzji, a także publikować wyniki analiz na mapach. Za pomocą prostego interfejsu typu „przeciągnij i upuść” użytkownicy mogą tworzyć dynamiczne procesy przetwarzania danych. Obejmują one np. geofencing, buforowanie, wykrywanie wzorców, agregację przestrzenną, wzbogacanie przestrzenne i ostrzeganie o bliskości. Wyniki analiz w ArcGIS Velocity mogą być następnie przekazywane jako alerty lub publikowane jako mapy GIS i usługi danych przeznaczone do wykorzystania w całym przedsiębiorstwie przez dowolną aplikację.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Esri prezentuje ArcGIS Platform

Oferta amerykańskiej firmy Esri wzbogaciła się właśnie o ArcGIS Platform – rozwiązanie typu PaaS (Platform as a...

Mnóstwo nowych narzędzi w ArcGIS Pro 2.7

ArcGIS Pro – flagowe desktopowe oprogramowanie GIS firmy Esri, dostępne jest już w wersji 2.7.

ArcGIS Field Maps: łatwe i dokładne zbieranie danych w terenie

ArcGIS Field Maps – nowa mobilna aplikacja pomiarowa firmy Esri, dostępna jest...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w czasie powstania styczniowego Rząd Narodowy zdecydował, że „dowódca opatrzony być powinien w dobrą mapę i perspektywę”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Waldemar Klocek (1949-2019)

Waldemar Klocek (1949-2019)
Wieloletni prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Olsztynie oraz Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych Polska Geodezja Komercyjna. Urodził się 7 stycznia 1949 roku. W 1972 r. ukończył Wydział...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1667
Anglik Richard Towneley (1629-1707) skonstruował mikrometr, urządzenie umożliwiające pomiar małych kątów podczas prowadzenia obserwacji astronomicznych przez teleskop.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2