wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-04| GIS, Software

Esri prezentuje ArcGIS Velocity do analizy danych IoT

Oferta amerykańskiej firmy Esri poszerzyła się o oprogramowanie ArcGIS Velocity przeznaczone do analizy danych przestrzennych pochodzących z sensorów internetu rzeczy (IoT – Internet of Things).


Esri prezentuje ArcGIS Velocity do analizy danych IoT

ArcGIS Velocity jest nową odsłoną zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku ArcGIS Analytics for IoT. Oprogramowanie to działa w chmurze i pozwala poszerzać możliwości istniejących systemów informatycznych o narzędzia GIS w celu pozyskiwania, przetwarzania, wizualizacji oraz analizy danych przestrzennych spływających w czasie rzeczywistym z sieci sensorów IoT.

Velocity umożliwia użytkownikom przechwytywanie informacji z czujników, poruszających się obiektów lub czegokolwiek, co zmienia się w czasie, a następnie automatycznie sygnalizuje wzorce, trendy i anomalie. Umożliwia to rozproszonemu personelowi dostęp do informacji krytycznych pod względem czasowym, gdy tylko ich potrzebują.

Oprogramowanie ArcGIS Velocity jest dostępne na dwóch dodatkowych poziomach licencyjnych – Standard i Advanced. Oferują one różne możliwości przechowywania i przetwarzania danych, zwiększając dostępność Velocity dla klientów z różnych branż, takich jak handel, zasoby naturalne, usługi komunalne, transport, administracja państwowa, wod-kan oraz bezpieczeństwo publiczne.

– Możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym podróży pojazdu zawsze wydawała się mrzonką, ale ArcGIS Velocity sprawia, że to łatwa do osiągnięcia rzeczywistość – powiedział Roger Cleaves, specjalista ds. GIS w Kalifornijskim Departamencie Kontroli Substancji Toksycznych. – Ponieważ wszystko jest hostowane w chmurze, konfiguracja nie może być już prostsza, dzięki czemu możemy natychmiast zacząć odpowiadać na ważne pytania dotyczące niebezpiecznych odpadów. Potencjał tego oprogramowania jest nieograniczony, od powiadomień w czasie rzeczywistym po planowanie wydajności, a nawet modelowanie wpływu na środowisko – wyjaśnia.

Jak podpowiada Esri, ArcGIS Velocity w połączeniu z danymi IoT można wykorzystać chociażby do monitorowania majątku, konserwacji predykcyjnej czy optymalizacji procesów w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie to pozwala zaprzęgnąć narzędzia geoprzestrzenne w proces podejmowania decyzji, a także publikować wyniki analiz na mapach. Za pomocą prostego interfejsu typu „przeciągnij i upuść” użytkownicy mogą tworzyć dynamiczne procesy przetwarzania danych. Obejmują one np. geofencing, buforowanie, wykrywanie wzorców, agregację przestrzenną, wzbogacanie przestrzenne i ostrzeganie o bliskości. Wyniki analiz w ArcGIS Velocity mogą być następnie przekazywane jako alerty lub publikowane jako mapy GIS i usługi danych przeznaczone do wykorzystania w całym przedsiębiorstwie przez dowolną aplikację.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS