wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-22| GIS, Software

Mnóstwo nowych narzędzi w ArcGIS Pro 2.7

ArcGIS Pro – flagowe desktopowe oprogramowanie GIS firmy Esri, dostępne jest już w wersji 2.7.


Mnóstwo nowych narzędzi w ArcGIS Pro 2.7

Wśród kluczowych nowych funkcji producent zwraca uwagę na możliwość wyświetlania na warstwach ArcGIS aktualnej lokalizacji odbiorników GNSS. Oprogramowanie wzbogacono ponadto o narzędzia do zaawansowanej analizy oraz wizualizacji śladów GPS (fot. obok).

Pakiet rozbudowano o mobilne geobazy – nowy typ baz danych wykorzystujący otwarte rozwiązanie SQLite. ArcGIS Pro oferuje ponadto w standardzie nowe narzędzia do edycji danych w liniowym układzie odniesienia (LRS – Linear Referencing System). Wśród wielu nowości ciekawostką jest funkcja, która automatycznie sugeruje optymalny układ odniesienia.

Jeśli chodzi o wizualizację danych przestrzennych, główna zmiana to możliwość graficznego wtapiania obiektów oraz warstw, a więc narzędzie typowe dla programów graficznych. Pakiet obsługuje ponadto nowy typ danych „3D object feature classes”, dla którego możemy definiować takie elementy wizualizacji jak odbicie, cienie i szorstkość oraz edytować je w zewnętrznych programach do zaawansowanej wizualizacji 3D, np. Maya czy Blender.

Mnóstwo zmian zaszło w poszczególnych rozszerzeniach. Np. 3D Analyst rozbudowano o dodatkowe funkcje do filtrowania chmur punktów w formacie LAS. Z kolei w Image Analyst znajdziemy nowe narzędzie Change Detection Wizard, które usprawnia detekcję zmian na danych obrazowych.

Pełna lista zmian

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Chciałbym serdecznie pogratulować firmie ESRI całkowitego skopania formatu mobilnego geodatabase. Po co zachowywać standardy skoro można wprowadzić "ulepszenia" przez które nic się nie czyta jak standard. Zmiana poszczególnych elementów wewnętrznych spatialite żeby tylko utrudnić ludziom życie to po prostu przegięcie. I tak się to na wiele nie zdało bo da się to czytać tylko po co mieszać w standardzie ?
odpowiedz zgłoś
No super Zainstalowałem 2.7 i nie udało mi się ani razu go uruchomić, zatrzymuje sie na "initializing". Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem w sieci to "masz pan uszkodzony rejestr, przeinstaluj".
odpowiedz zgłoś
odp: No super No to zgłoś się na esri support :)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS