wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-04| GIS, Software

ArcGIS Field Maps: łatwe i dokładne zbieranie danych w terenie

ArcGIS Field Maps – nowa mobilna aplikacja pomiarowa firmy Esri, dostępna jest już do pobrania zarówno z Google Play, jak i AppStore.


ArcGIS Field Maps: łatwe i dokładne zbieranie danych w terenie

Program był już zapowiadany na lipcowej konferencji użytkowników Esri. Jak zachwalał go producent, stanowi on połączenie funkcjonalności 5 dotychczasowych aplikacji polowych tej marki: Collector, Explorer, Navigator, Tracker oraz Workforce. ArcGIS Field Maps łączy w sobie prostotę pracy na mapach ze zbieraniem dokładnych danych terenowych i niskim zużyciem baterii smartfona czy tabletu.

Aplikacja bazuje na najnowszych narzędziach programistycznych ArcGIS Runtime SDKs dla iOS i Androida, oferuje zatem nowoczesne rozwiązania w zakresie pracy na mobilnych mapach, w tym zaawansowaną wizualizację danych, etykietowanie, nanoszenie adnotacji czy grupowanie warstw.

Program wyróżniają przede wszystkim rozbudowane narzędzia do zbierania danych w terenie. Zadanie to wspierają m.in.: wzorce formularzy, funkcje snapowania czy załączanie zdjęć i filmów. Program umożliwia ponadto podniesienie dokładności pozycjonowania poprzez obsługę strumieni korekt GNSS czy zewnętrznych odbiorników satelitarnych.

ArcGIS Field Maps pozwala również na zapisywanie map do pamięci urządzenia, wyszukiwanie obiektów, nawigowanie w trybie „zakręt po zakręcie” czy dzielenie się mapami z innymi użytkownikami. Aplikacja umożliwia także zarządzanie pracownikami terenowymi w tym śledzenie ich aktualnej lokalizacji.

Jak zapowiada Esri, kolejna wersja ArcGIS Field Maps ukaże się już w grudniu i zaoferuje m.in. wersję programu na przeglądarkę internetową.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS