W najnowszym wydaniu prezentujemy także wywiad z dr. inż. Piotrem Struzikiem z Zakładu Teledetekcji Satelitarnej IMGW-PIB w Krakowie. Opowiada on o inwestycjach, dzięki którym zyskamy szybki dostęp do danych z radarowych satelitów Copernicus dla naszego kraju.
Jak poważne problemy może wywołać błędnie przeprowadzona modernizacja EGiB, pisaliśmy
miesiąc temu. Z końcem ubiegłego roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował „Wytyczne do przygotowania projektu modernizacji ewidencji gruntów i budynków i jej wykonania” oraz „Przykładowy projekt modernizacji”. O ocenę tych dokumentów poprosiliśmy przedstawicieli wykonawców i administracji.
Natomiast o wydzieleniu z działki leśnej działki pod drogę gminną przewidzianą w MPZP pisze sędzia Magdalena Durzyńska, prezentując kolejny przypadek z praktyki.
Elektroniczny podpis kwalifikowany, niezależnie od szykowanych zmian w prawie, staje się coraz bardziej przydatnym narzędziem w każdej firmie geodezyjnej. Tylko który podpis wybrać? W podjęciu decyzji na pewno pomoże przygotowane przez nas porównanie ofert Z nowości sprzętowych prezentujemy odbiorniki GNSS z wbudowanym IMU. Szybko przestały być one kosztownym sprzętem dostępnym w ofercie zaledwie jednej marki, co potwierdzają testowane przez nas instrumenty Gintec F90 oraz Kolida K1 Pro.
Coś dla siebie w lutowym wydaniu GEODETY znajdą też miłośnicy map i historii. Płk Eugeniusz Sobczyński oraz kolekcjoner map wojskowych Adam Szulczewski przypominają zasady, jakie narzucili Sowieci państwom satelickim przy pomiarach i opracowaniu map.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili
lutowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lutowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!
Zawartość
lutowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić
prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu
prenumeraty w wersji tradycyjnej.