wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-24| GIS, Mapy

Łatwiejsze pobieranie danych BDOT10k w Geoportalu

GUGiK udostępnił na Geoportalu nową warstwę, która ułatwia pobieranie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla większych obszarów.


Łatwiejsze pobieranie danych BDOT10k w Geoportalu
Łatwiejsze pobieranie danych BDOT10k w Geoportalu

Dotychczas dane BDOT10k można było pobierać dla pojedynczych powiatów. Teraz są one dostępne również w paczkach dla poszczególnych województw, a nawet dla całego kraju. Ten ostatni plik zajmuje 8,8 GB.

Nowe narzędzie do ściągania BDOT10k dostępne jest w grupie „Dane do pobrania”, w folderze „Topografia”. Należy w nim włączyć widoczność warstwy „Baza Danych Obiektów Topograficznych”, kliknąć interesujący nas obszar na mapie, a następnie kliknąć jeden z trzech dostępnych linków (tj. zawierający dane na powiatu, województwa lub kraju).

Narzędzie to dostępne jest również poprzez usługę WMS, z której można korzystać z dowolnej aplikacji obsługującej ten popularny standard. Adres serwisu: https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGIK/BDOT/WMS/PobieranieBDOT10k

W związku z udostępnieniem tego narzędzia wyłączono dotychczasową warstwę „Baza Danych Obiektów Topograficznych” zamieszczoną w grupie „Dane do pobrania” i oferującą możliwość pobrania paczek z danymi powiatowymi, a także stosowną usługę WMS.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bardzo proszę GUGiK o zapoznanie się z pojęciami środowiska testowego i produkcyjnego. Pierwszy przykład z brzegu https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/pl/SSC TJ4_5.3.0/com.ibm.casemgmt.installing.doc/acmpi044 .htm - NIE TESTUJE SIĘ na produkcji. Linki do pobierania pojedynczych bdot10k nie działają.
odpowiedz zgłoś
odp: Bardzo czy jakieś webinaria będą planowane w tym temacie?
odpowiedz zgłoś
Tak srednio bym powiedział W paczkach wojewódzkich są zawarte dane rozbite na powiaty. Tak tylko uprzedzam, jakby ktoś myślał że dostanie jednorodne BDOT10k dla całej Polski.
odpowiedz zgłoś
odp: Tak srednio bym powiedział Oczywiście, że możesz dostać jako jedną np. bazę na całą Polskę z podłączonymi wszystkimi słownikami. Zapraszam do kontaktu. :)
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Tak srednio bym powiedział a ile pieniędzy to będzie kosztować?
zgłoś
odp: odp: Tak srednio bym powiedział ŁOLDI. A ty nic innego, tylko śledzisz namiętnie Geoforum, wyjaśniaszi zachęcasz do kontaktu.
zgłoś
odp: odp: Tak srednio bym powiedział Mam już taką bazę złączoną :) Tylko zaznaczam jak wyglądają dane, kto wiedział ten sobie sam wygenerował linki do pobierania, więc taka funkcja jest na nic.
zgłoś
Recycling Chciałam sprostować informację, że stara usługa nie została wyłączona, tylko zamiast danych BDOT10k usługa pobiera PRNG - można? Można. Gorzej, jak ktoś już korzystał z linków do BDOT10k we własnym systemie...
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS