wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-05| GIS, Software

GUGiK ogłasza konkurs na opracowanie aplikacji ułatwiającej wykorzystanie danych BDOT10k

Główny Urząd Geodezi i Kartografii ogłasza konkurs na opracowanie aplikacji internetowej umożliwiającej wykonywanie wizualizacji i analiz na danych zgromadzonych w zintegrowanej kopii Baz Danych Obiektów Topograficznych (Z-BDOT10k) wchodzących w skład centralnej części państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


GUGiK ogłasza konkurs na opracowanie aplikacji ułatwiającej wykorzystanie danych BDOT10k
Celem konkursu jest popularyzacja i poszerzenie możliwości wykorzystania danych poprzez udostępnienie użytkownikom dedykowanego narzędzia umożliwiającego wizualizację oraz wykonywanie analiz na danych Z-BDOT10k.

W ramach wykonania zamówienia uczestnik konkursu powinien dostarczyć aplikację internetową, udokumentowane kody źródłowe aplikacji oraz jej komponentów a także instrukcje instalacji i konfiguracji. Zwycięskie rozwiązanie będzie zainstalowane w infrastrukturze Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. złotych netto.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 października (godz. 12.00), natomiast prace konkursowe należy składać do 30 listopada 2020 r. (godz. 12.00). Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna lub firma jeśli spełnią warunki określone w Regulaminie Konkursu.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
żaden z komentatorów nie wygłosił niczego pozytywnego, same przechwałki, docinki, zawoalowane sugestie i hejty. Jeśli tak wygląda w Polsce scena domorosłych geoinformatyków to ja się nie dziwę, że jest jak jest.
odpowiedz zgłoś
odp: żaden z komentatorów Uhm, rozumiem że jak zgłoszę Qgisa z Qgis Serwerem odpowiednio skonfigurowanego do postgisa żeby czytał BDOT10k i go publikował to będzie git i dostanę 100 tys zł ? Bo do tego to może się sprowadzić. Skoro zapisy o przekazaniu praw majątkowych nie wiadomo komu to hejt to może poczytaj co to znaczy przekazanie praw majątkowych z prawami pochodnymi a jeśli chodzi o jakość to zobacz jak się miewa ostatnia aplikacja na którą GUGiK ogłosił konkurs. BTW takie wyszukiwanie atrybutu na 15 mln budynków może być pracochłonne ale na szczęście w konkursie nie określono co dokładnie trzeba wyszukiwać więc wyszukiwanie ilości obiektów na warstwie też spełni wymogi.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów Jeśli już ktoś robi taki konkurs to proszę załączyć plan testów z punktacją za każdy test. Proszę wskazać walidator WCAG z punktacją za każdy punkt z walidacji, proszę wskazać punkty za wczytanie WMS i WMTS, punkty za analizy i przykładowe analizy w testach. I co najważniejsze opublikować informację kto będzie zasiadał w sądzie konkursowym i co się stanie jeśli wystartuje ktoś znajomy członków owego sądu. Trudne ?
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów To na co czekasz? Zgłaszaj! Z taka wiedzą i umiejętnościami 100 tysi masz juz w kieszeni. A przy okazji będziesz mógł się podzielić protokołami, treścią przekazania praw itd.
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów A zagrasz w karty z szulerem ?
 2 
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów Nasz drogi pozdrawiam chyba cierpi na przedwczesny wyklik jak tylko ujrzy nazwe GUGiK - pisze m.in. by "opublikować informację kto będzie zasiadał w sądzie konkursowym". Szkoda tylko, że nie zajrzał do podlinkowanego regulaminu, gdzie... surprise! surprise! mamy pełen skład sądu... Ale przecież nie zaszkodzi skomentować bez czytania.
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów Bardzo ładnie to sąd konkursowy ma świadomość, że zamawia aplikację do produktu Z-Bdot, który nigdy nie powstał bo nie ma czegoś co wytworzył GUGiK z przestrzenią nazw pl.pzgik.202. Można więc powiedzieć że to przedwczesny konkurs bo najpierw trzeba wytworzyć Z-Bdot. Pan Grudzień już wrócił z urlopu bo ciągle mam odpowiedź na mailu z listopada ubiegłego roku że odpowie po urlopie. Trudne ?
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów Czekaj czy jak zadam takie różne ciekawe pytania do GUGiKu jako potencjalna strona konkursu to będzie je musiał opublikować na stronie zamówienia razem z odpowiedziami ? Co panie przedwczesny ? :):)
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów A wystartuj, zadaj i przestań w końcu truć 4 litery, bo na razie pół Geoforum zawalone komentarzami o tym czego to pan pozdrawiam nie zrobi, jakie pytania by zadał, komu zgłosi działania GUGiK itepeitede i nigdy nic z tego nie wynika.
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów Ależ robię, zapytaj GUGiK jak sobie radzi z poprawą rzeczy które dostaje. To wolny kraj będę pisał kiedy chcę i co chcę, a jak ci się nie podoba to nie czytaj albo lepiej wiesz co, naucz się czegoś i też rób, potrafisz ? Bo ostatnio poznaje takich co chcą coś dostać za darmo, albo marzą o zamówieniu jakiś magicznych przycisków co robią za nich robotę. Te 100 tysięcy na jakiś pseudokonkursik to tyle ile dostaje województwo rocznie na aktualizację BDOT10k. Więc skoro pan GGK sobie pisze różne ciekawostki to ja też będę pisał. Miło jest ?
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów A komu miło? Jak GGK to nie wiem, zapytaj sam skoro jesteś w stałej korespondencji. Czy mi? To nie narzekam, widocznie umiem na tyle dużo, by nie frustrować się w jakimś urzędzie
zgłoś
odp: odp: żaden z komentatorów No to kłaniam się nisko i zazdraszczam. :):)
zgłoś
bądźmy poważni 2 miesiące na zbudowanie od zera rozbudowanej aplikacji ?
odpowiedz zgłoś
odp: bądźmy poważni to co zakład o dwa razy tyle co na stole, że mi się uda?
odpowiedz zgłoś
odp: odp: bądźmy poważni Zgarnąć kasę czy zrobić coś użytecznego ? Plan testów do takiej aplikacji jest gdzieś dostępny z punktacją ? Czy z wzoru umowy przeniesienia praw autorskich cytuję: "Wykonawca przenosi majątkowe prawa autorskie do Utworu na wszelkich polach eksploatacji znanych w dniu zawarcia Umowy, w szczególności:" wynika na KOGO przenosi ? Na GUGiK, na Skarb Państwa, czy może na kogoś innego ;) ? Halo prawnicy GUGiK co z wami ?
zgłoś
odp: odp: bądźmy poważni Optymisto, rozumiem, że nie będzie to prawdziwa aplikacja umożliwiająca użytkownikowi własną wizualizację i przeprowadzanie skomplikowanych analiz a nie kolejny geoportal z gotowym zestawem warst z linijką do mierzenia odległości pomiędzy 2 punktami. Powodzenia.
zgłoś
odp: bądźmy poważni Oj naiwny.. naiwny.. a kto Ci powiedział, że od zera? A skąd wiesz, że nie ma już gotowej takiej aplikacji? :-D
odpowiedz zgłoś
odp: odp: bądźmy poważni Może i jest ale na pewno sprawdzę poprawność jej działania niezależnie od GUGiKu. :)
zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS