Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2007-12-18 | Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Edukacja, Software

WAT: skaner laserowy ScanStation 2


Katedra Teledetekcji i Geoinformatyki Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej kupiła zestaw do skaningu laserowego Leica ScanStation 2.

Jest to najszybszy skaner impulsowy dostępny na rynku, umożliwiający pomiar ok. 50 000 pkt/s. ScanStation 2 łączy wiele cech niezbędnych przy pomiarach inwetaryzacyjnych i topograficznych takich, jak: wysoką dokładność pomiaru na poziomie 5 mm, duży zasięg dochodzący do 300 m oraz rozdzielczość realizowanego skanu poniżej 1 mm. Spośród wielu możliwych zastosowań należy wymienić m.in.: inwentaryzacje obiektów przemysłowych i zabytkowych, rekonstrukcje architektoniczne i archeologiczne, tworzenie dokumentacji powypadkowej (model miejsca zdarzenia). Obecnie prowadzone są prace badawcze przy wykorzystaniu skanera w fotogrametrii bliskiego zasięgu pod kierownictwem dr. inż. Michała Kędzierskiego.

Źródło: WAT


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Scan Station2-padaka Scan Station 2-padaczka,mialem mozliwosc uzywania 2 lata temu,obecnie uzywamy w firmie w Londynie C10 i jest duzo lepszy...
  
ad Gratulacje!!! Nieco innej klasy sprzętem dysponuje Katedra Urządzania Lasu (Akademia Rolnicza w Poznaniu, Wydział Leśny); to FARO LS 880. Na szczęście nie był kupiony po preferencyjnych cenach, wykluczających wykorzystanie komercyjne ... ;-) A najciekawszym problemem jest ... dobraine odpowiedniego oprogramowania do przetwarzania i analizy chmur punktów. Pozdrawiam forum PAweł Strzeliński
  
Nie tylko WAT @ życzliwy: W Polsce na bank skaner laserowy Leica Scanstation (niestety nie wiem czy wersja 2, ale tak mi się wydaje) ma jeszcze Instytut Geodezji Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM w Olsztynie. Widziałem w praktyce jak to działa i jestem pod wrażeniem. Sam sprzęt to jedno, drugie ogniwo to oprogramowanie (i tutaj taka sugestia dla redakcji Geodety: może jakiś artykuł na temat takiego oprogramowania).
  
Z całym szacunkiem Panie Geodeto innym aspektem jest konkurencja , wolny rynek i kapitalizm a innym kultura wypowiedzi na codzień prezentowana przez co poniektórych i insynuacje wypływające jedynie z własnego ( wypaczonego przez codzienność niestety ) doświadczenia - którego szczerze współczuję .
  
Spokoj Spokojnie, spokojnie, Studencie. Pozyjesz troche dluzej na tym swiecie i bedziesz musial konkurowac na wolnym rynku z uczelniami, ktore wyposazaja sie w sprzet za polowe ceny, to wtedy zaspiewasz inaczej. No chyba, ze zostaniesz po tamtej stronie lustra.
  
Po takich wypowiedziach poznaje się klasę ludzi żyjących na tym świecie . Brawo Panie Doktorze .
  
Do Pana Geodety!!! Środki finansowe na zakup tego sprzętu (nie jest to tajemnica) pochodzą z Funduszu Nauki i Technologii Polskiej. Projekt ten wręcz wymusza opracowanie nowych metod i wdrożenie ich w przedsiębiorstwach. Prywatnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę Panu Geodecie dużo zdrowia i wiary w ludzi.
  
 1 
A teraz uwaga! Zapewne WAT zakupil skaner po preferencyjnej cenie w ramach jakiegos tam programu edukacyjnego Leica, ale w umowie pewnie jest zakaz komercyjnego wykorzystywania sprzetu. Zobaczymy czy w przetargach na prace skanujace juz niedlugo nie pojawi sie kolejny gracz z superdrogim instrumentem;)
    1 
Gratulacje!!! WAT-owi gratulujemy Michała Kędzierskiego! Ktoś jeszcze ma taki sprzęt w Polsce (pytam o uczelnie)? Powodzenia!
  
 1 



zobacz też:

Dla przyszłych studentów WAT-u

„Dzień otwarty” w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się w najbliższą sobotę (24...

Zapowiedź GIS DAY na WAT

14 listopada Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie organizuje „GIS...

Nocne pomiary Mostu Siekierkowskiego GPS-em

Od godziny 3 w nocy do 8 rano trwały dzisiaj (25 września) pomiary Mostu Siekierkowskiego w Warszawie...

Numeryczny model pogody w Wojskowej Akademii Technicznej

W Centrum Geomatyki Stosowanej Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 1
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
największą planetą Układu Słonecznego jest Jowisz?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Carl Friedrich Zeiss (1816-1888)

Carl Friedrich  Zeiss  (1816-1888)
Urodził się w Weimarze (Turyngia) 11 września 1816 roku. Po ukończeniu sześciu klas gimnazjum praktykował (1834-38) u dr. Friedricha Krönera, mechanika na Uniwersytecie w Jenie i dostawcy precyzyjnych przyrządów na dwór Fryderyka Augusta I...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1807-1811
Powstają pierwsze mapy katastralne Holandii.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2