wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-18| Geodezja, GIS

Współrzędne punktów załamania działki w geoportalach e-mapa.net

Lokalne serwisy mapowe działające w technologii e-mapa.net firmy Geo-System zostały niedawno wzbogacone o funkcję, która pozwala uzyskać współrzędne punktów załamania działki ewidencyjnej.


Współrzędne punktów załamania działki w geoportalach e-mapa.net

Aby je otrzymać, w pierwszej kolejności należy wyszukać interesującą nas działkę (np. za pomocą wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu okna). Następnie w okienku, które wyświetli się w dolnej części ekranu, klikamy opcję „Inne”, a później „Współrzędne”. Pojawi się wówczas nowe okno z listą współrzędnych punktów załamania zapisanych w układzie 1992.

Z funkcji można korzystać zarówno w lokalnych serwisach mapowych działających w technologii e-mapa.net, jak i w Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych (polska.e-mapa.net).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Informacja o pow. zabudowy budynków i pow. działki Jako, że duża część powiatów nie udostępnia użytkownikom geoportali informacji o powierzchni zabudowy budynków i powierzchni działek to świetną funkcjonalnością na podstawie uwolnionych danych geometrycznych byłby algorytm przeliczający i podający takie powierzchnie.
odpowiedz zgłoś
odp: Informacja o pow. zabudowy budynków i pow. działki Z całym szacunkiem, ale nie jestem przekonany. Jaką powierzchnię miałby ten system ujawniać? Geodezyjną, ewidencyjną czy ujawnioną w KW? A geodezyjna to ma być z poprawką odwzorowawczą czy też nie? Z określonym błędem średnim czy taką wprost matematyczną? Geodeci się gubią w tych niuansach, a co dopiero biedny "cywil" ma powiedzieć? Urząd mnie oszukał! Kupiłem 0,1000 ha i za każdy metr zapłaciłem 500 zł, a teraz te skubańce z wydziału GiK mnie ograbiły i pokazuje mi że mam tylko 990 mkw. Kto mi zwróci moje 5 "koła"?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Informacja o pow. zabudowy budynków i pow. działki problem jest stary jak świat. Dopóki powierzchnia w dokumentach różni się od powierzchni geometrycznej to temat jest bez sensu.
zgłoś
gratulacje ... jakieś inne sukcesy?
odpowiedz zgłoś
udostępnianie Przecież udostępnianie współrzędnych punktów granicznych jest płatne co wynika z cennika. Niepłatne czyli uwolnione są kontury działek. Czy się nie mylę.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: udostępnianie brawo! Toż to przecież wyświetlanie współrzędnych działki. To nie ma nic wspólnego z granicznikiem! A po co to komu? I jeszcze do decymetrów, aj rotszyldy ta e-mapa, nie dadzą dokładniej.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: udostępnianie Współrzędne w 1992 ?? Kto takich używa ? Geodeci zapewnie nie, a użytkownikowi z poza branży nic po samych współrzędnych.....Bez sensu.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: udostępnianie Podobnie jest w aplikacji mobilnej InfoDziałka lecz tam możesz wybrać dowolny układ współrzędnych i plik z danymi Nr X Y wysłać na e-mail. Dodatkowo możesz nawigować do działki dysponując wyłącznie numerem, a dla geodetów praktyków NAWIGACJA na teren zlecenia po numerze działki BEZCENNE
 1 
 6 
zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS