Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-08-28| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Dariusz Popielarczyk dziekanem Wydziału Geoinżynierii UWM

Obecnego dziekana Wydziału Geoinżynierii UWM prof. Pawła Wielgosza zastąpi w nowej kadencji dotychczasowy prodziekan ds. kierunku geodezja i kartografia dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk.


Dariusz Popielarczyk dziekanem Wydziału Geoinżynierii UWM <br />
fot. UWM
fot. UWM
Dariusz Popielarczyk jest absolwentem (1995 r.) Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), kierunek geodezja i kartografia. Doktoryzował się w 2002 r. na macierzystej uczelni na podstawie pracy „Zastosowanie zintegrowanych technik pomiarowych GPS oraz echosondy cyfrowej do tworzenia map batymetrycznych cieków i śródlądowych zbiorników wodnych”. Habilitację w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskał w 2016 r. na podstawie pracy „Precyzyjne pomiary hydrograficzne trudnych akwenów budowli hydrotechnicznych z wykorzystaniem zintegrowanych technik GNSS, RTS, INS oraz SBES”.

Dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk pracuje w Katedrze Geodezji Satelitarnej i Nawigacji UWM na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prowadzi badania w zakresie geodezji i nawigacji satelitarnej oraz hydrografii. Jest autorem i współautorem ponad 70 prac opublikowanych w czasopismach naukowych w Polsce i za granicą, w tym ok. 30 w języku angielskim. Był kierownikiem i głównym wykonawcą kilku grantów finansowanych ze środków KBN, MNiSW i NCN. Pomierzył i opracował nową batymetrię i morfometrię dla największego oraz najgłębszego jeziora w Polsce: jez. Śniardwy oraz jez. Hańcza. Opracował również projekt oznakowania miejsc niebezpiecznych dla żeglugi na jeziorze Śniardwy (wdrożono go w 2011 r.).

Jest recenzentem prac w krajowych i międzynarodowych wydawnictwach naukowych, w tym z listy JCR, a także członkiem: Institute of Navigation, Stowarzyszenia Polskie Forum Nawigacyjne oraz Stowarzyszenia Hydrografów Morskich RP.

Czteroletnia kadencja dziekana Dariusza Popielarczyka rozpocznie się 1 września, a obecny dziekan prof. Paweł Wielgosz obejmie w tym dniu stanowisko prorektora ds. umiędzynarodowienia uczelni.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS