wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-29| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Ryszard Hejmanowski dziekanem WGGiIŚ AGH

Rektor elekt Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Jerzy Lis wskazał prorektorów oraz dziekanów elektów na kadencję 2020-2024. Dziekanem elektem Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska został prof. Ryszard Hejmanowski. Obejmie on funkcję 1 września 2020 roku.


Ryszard Hejmanowski dziekanem WGGiIŚ AGH

Prof. Ryszard Hejmanowski jest absolwentem Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na AGH; później na ponad 3 lata wyjechał na Uniwersytet Techniczny Clausthal w Niemczech, gdzie obronił doktorat. Po powrocie, aż do habilitacji, pracował na AGH na stanowisku adiunkta. W latach 2008-2012 był kierownikiem katedry Ochrony Terenów Górniczych, Geoinformatyki i Geodezji Górniczej. Od 2015 r. jest profesorem tytularnym.

Zainteresowania zawodowe prof. Hejmanowskiego obejmują badania oraz modelowanie deformacji górotworu i powierzchni, które w skorupie ziemskiej wywołuje działalność człowieka. Poza tym zajmuje się analizą zagrożeń oraz ryzyka na terenach przekształconych z uwzględnieniem uwarunkowań geologicznych, hydrogeologicznych i antropogenicznych. W pracy skupia się także na badaniu wpływu przemieszczeń i deformacji na budynki i infrastrukturę techniczną.

W ramach działalności naukowo-badawczej współpracuje z badaczami z wielu krajów, m.in. Niemiec, Norwegii, Holandii, Włoch, Chin oraz RPA. Prowadzi wykłady gościnne m.in. na Politechnika w Akwizgranie oraz Chińskim Uniwersytetem Górniczo-Hutniczym (CUMT) w Xuzhou. Jego aktywność międzynarodowa znajduje wyraz m.in. w przewodniczeniu 4. Komisji International Society for Mine Surveying, członkowstwie w American Geophysical Union (AGU) oraz Deutscher Markscheider Verein.

Prof. Hejmanowski na stanowisku dziekana zastąpi prof. Stanisława Gruszczyńskiego.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Powrót Po 36 latach wreszcie Geodeta Górniczy został Dziekanem WGGiIŚ w AGH. Powrót do fundamentów Wydziału. Gratulacje !
 5 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Gratulacje Profesorze! Więcej radości niż trosk na tym zaszczytnym stanowisku. Niech Ci się wiedzie znakomicie!
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS