wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-11-27| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Olgierd Dziekoński wiceministrem infrastruktury


Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał 22 listopada Olgierda Dziekońskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Olgierd Dziekoński ma 57 lat. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Jest absolwentem: Salzburg Seminar, Harvard Graduate School of Design. Był asystentem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w Instytucie Planowania Przestrzennego w latach 1974-1984. Był wiceprezydentem m.st. Warszawy w latach 1990-94 oraz 1999-2000. Współtworzył warszawską samorządność po demokratycznym przełomie w 1990 roku.
Był twórcą i pierwszym prezesem Agencji Rozwoju Komunalnego, wspierającej samorządy w Polsce (ARKA) w latach 1994-1999. W latach 2000-2001 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa.
Ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu rozwojem miejskim oraz wdrażaniu publicznych projektów inwestycyjnych. Autor planów i projektów urbanistycznych, sporządzanych w ramach Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków ESPEA.
Specjalizuje się w problematyce gospodarki przestrzennej i regionalnej, inwestycji komunalnych i planowaniu rozwoju. Posiada uprawnienia do projektowania w planowaniu przestrzennym i architektonicznym. Jest ekspertem programów rozwoju lokalnego i regionalnego w Europie i na Bliskim Wschodzie.
Jest członkiem wielu organizacji zawodowych m.in.: Krajowej Rady Izby Architektów (wiceprezes od 2002 r.), Zarządu Rady Architektów Europy (od 2004 r.), Zarządu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (od 1996 r.), Zarządu Unii Metropolii Polskich (1998-2006), Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN (1998-2005).

Źródło: Ministerstwo Budownictwa


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
reaktywacja idzie nowe ale stare JEDZIE jak dawniej
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Gratuluję Panu Ministrowi. PS. Na razie nie bedzie miał zmartwień z powodu nadzorowania geodezji. Raz już tę gehennę przeszedł. Życzę mu, aby w tej kadencji ten pech Go nie prześladował. A jeśli już, to z jakimiś barwniejszymi postaciami niż obecne kierownictwo GUGiK.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS