wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-11-17| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

Aleksander Grad ministrem Skarbu Państwa


W piątek (16 listopada) rozpoczął urzędowanie gabinet premiera Donalda Tuska. W nowej ekipie Ministerstwem Skarbu Państwa kierować będzie Aleksander Grad, absolwent Wydziału Geodezji Górniczej AGH.

Aleksander Grad urodził się 1 maja 1962 r. w Łosińcu. Ukończył Wydział Geodezji Górniczej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 1988 roku wraz ze wspólnikiem założył w Tarnowie firmę geodezyjną Grad-Grodziński, przekształconą na początku lat 90. w Sądeckie Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Projektowe GRS, a następnie w MGGP S.A. w Tarnowie (1998 r., już bez Grada). W latach 1990-94 był radnym i zastępcą wójta gminy Pleśna. W okresie 1997-99 pełnił funkcję wojewody tarnowskiego i przewodniczącego Małopolskiej Rady Regionalnej.
W latach 1999-2000 jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiadał za budżet, finanse i inwestycje. W tym czasie był również konsultantem Banku Światowego, przewodniczącym Komitetu Sterującego Programu PHARE – Inredi Tourin III. Jest współautorem Małopolskiego Programu Rozwoju Wsi i Rolnictwa.
W 2001 roku wystartował z listy Platformy Obywatelskiej (okręg Tarnów) w wyborach do Sejmu IV kadencji, został posłem, był wiceprzewodniczącym Komisji ds. Unii Europejskiej.
W 2005 roku został posłem na Sejm V kadencji, najpierw wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym Komisji Skarbu Państwa. Od 2006 r. jest rzecznikiem Platformy Obywatelskiej ds. rolnictwa i rozwoju wsi. W latach 2004-06 był przewodniczącym PO w Małopolsce. Był członkiem założycielem Małopolskiego Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Tarnowie (2001 r.).
W latach 1993-97 był wiceprezesem Geodezyjnej Izby Gospodarczej.
Ma żonę i czworo dzieci.

JP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
naiwniacy Jako minister skarbu nic z nami nie będzie miał wspólnego i wszystko zostanie po staremu a szkoda
odpowiedz zgłoś
deska Jak widać z komentarzy, jest Pan ostatnią deską ratunku dla geodezji. Życzę Panu aby z licznej rzeszy otaczających Pana teraz ludzi wybrał Pan tych naprawdę mądrych, a wtedy.... kto wie, może geodezja przetrwa. Gratulacje!
odpowiedz zgłoś
Super Panie Aleksandrze - pełne poparcie!
odpowiedz zgłoś
Gratulacje serdeczne Może dzięki takiej osobie w Rządzie coś się zmieni również w geodezji polskiej, bo gorzej być nie może.
odpowiedz zgłoś
super nasi górą, serdeczne gratulacje Panie ALEKSANDRZE ps może coś na temat pietaszka ktos wie
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS