wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-27| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Premiera odbiornika GNSS Spectra Geospatial SP85

Do oferty firmy NaviGate – wyłącznego dystrybutora marki Spectra Geospatial w Polsce – trafił odbiornik GNSS SP85. Jest to następca znanego i cenionego odbiornika SP80.


Premiera odbiornika GNSS Spectra Geospatial SP85
Premiera odbiornika GNSS Spectra Geospatial SP85

Dzięki nowej 600-kanałowej płycie Trimble 7G ASIC oraz technologii Z-Blade, SP85 maksymalizuje wykorzystanie wszystkich 7 systemów GNSS: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, IRNSS oraz SBAS. Jak zapewnia dystrybutor, gwarantuje to wyjątkową wydajność pracy w terenach, w których osiąganie centymetrowych dokładności jest dla innych odbiorników niemożliwe.

Nowy instrument posiada też szereg funkcji ułatwiających codzienne pomiary: podwójne baterie hot-swap z możliwością wymiany jedną ręką, wbudowany wyświetlacz, antenę typu L-Band pozwalającą na odbiór satelitarnych korekt Trimble CenterPoint RTX czy elektroniczną libellę.

SP85 wyposażony jest w zintegrowany modem 3.5G GSM/UMTS, Bluetooth 5.0 (dalekiego zasięgu), wi-fi oraz radio UHF (opcjonalnie). Modem GSM może nie tylko odbierać korekty RTK/RTN, ale także obsługiwać komunikaty SMS lub e-mail, pozwalające na zdalną konfigurację odbiornika czy zabezpieczenie sprzętu przed kradzieżą. Parametry pracy urządzenia ustawimy także z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej oraz interfejsu WebUI.

Odbiornik GNSS Spectra SP85 można już przetestować w terenie, kontaktując się z krakowską firmą NaviGate Sp. z o.o. dostarczającą sprzęt geodezyjny na terenie całej Polski.
Więcej szczegółów o samym produkcie można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej dystrybutora.

Źródło: NaviGate

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS