wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-31| Geodezja, Kataster

GUGiK chwali się rosnącym zainteresowaniem ZSIN-em

W 2019 roku podjęto szereg działań, które systematycznie zwiększały funkcjonalność zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN), a ich efektem jest chociażby rosnąca liczba użytkowników – chwali się Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK chwali się rosnącym zainteresowaniem ZSIN-em
GUGiK chwali się rosnącym zainteresowaniem ZSIN-em
GUGiK chwali się rosnącym zainteresowaniem ZSIN-em

Wśród kluczowych funkcjonalności ZSIN wprowadzonych w ubiegłym roku Urząd wymienia możliwość dostępu do podstawowych informacji o działkach ewidencyjnych z całej Polski, w tym o numerach ksiąg wieczystych, a także dodanie wielu usług sieciowych (dotyczących MPZP, uzbrojenia terenu czy ortofotomapy) poszerzających zakres informacji o otoczeniu działek ewidencyjnych.

Wzrost funkcjonalności systemu ZSIN przełożył się istotnie na zwiększenie liczby użytkowników. W roku 2019 zarejestrowano już 1909 nowych użytkowników, czyli ponad dwa razy więcej niż w roku 2018. Poprawiło się również wykorzystanie systemu. W roku 2019 zanotowano 686 844 zapytania, co w porównaniu z rokiem poprzednim oznacza wzrost o nieco ponad 50%.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skoro muszę uświadamiać Ci jaki jest paragraf o tym mówiący bo nie potrafisz go znaleźć to nie, nie pracujesz wydajniej. 15 sekund ctr f kontrola i znajdujesz art 6 dziwne, że pan GGK, który wykorzystywał ustawę o dostępie do informacji publicznej do pisania swoich listów otwartych nie może tego znaleźć. Natomiast dedykuję mu art 23 tejże ustawy.

Prezesie nie mam wolnych chwil, u nas trzeba pracować wydajniej niż w województwie. Skoro już wszystko tak mądrze wiesz to poratuj paragrafem, który traktuje o takich informacjach.

@Humoreska a może w wolnych chwilach poczytasz ustawę o dostępie do informacji publicznej i rozporządzenie o BIP gdzie jest mowa o OBOWIĄZKU publikacji takich informacji na BIP ? Co do tendencji to chyba spada KIEG na łeb i szyję, znaczy się wszyscy co mieli już wektor działek pobrali i to niekoniecznie ze ZSIN - zapytania do ZSIN w tym artykule to wywołania WMS z danymi z tego niby systemu w geoportalu, mylę się ?

do szok tylko różnica jest taka, że liczby są bezwględne i pokazują tendencję, w przeciwieństwie do ocen *wydajemisię* różnych komentatorów. A samochwała powinien wiedzieć, że jeśli rzeczywiście NIK cokolwiek kontrolował to NIK będzie się wtedy zajmował publikacją. Ale zawsze można wrzutkę *na Jana* zrobić.

Szok No ja nie wiem ale oni chyba tam niedługo #$%!!ją się od tych statystyk. Styl GGK jest poprosi niepowtarzalny...

A co to jest portal ZSiN ? Bo co to jest ZSiN to można przeczytać w rozporządzeniu. Czy GUGiK pochwali się na swoim BIP wynikami kontroli NIK w sprawie ZSiN ?

6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS