wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-10-10| Geodezja, Software, Kataster

Już wszystkie powiaty z komunikacją EGiB - EKW

Powiat wielicki jako ostatni dołączył do grona samorządów, które w swoich systemach do prowadzenia EGiB wdrożyły narzędzie do komunikacji z systemem Elektronicznej Księgi Wieczystej.


Już wszystkie powiaty z komunikacją EGiB - EKW
Już wszystkie powiaty z komunikacją EGiB - EKW <br />
Statystyki wykorzystania narzędzia
Statystyki wykorzystania narzędzia

Oznacza to również, że wszystkie jednostki samorządowe prowadzące ewidencję gruntów i budynków udostępniają już w Zintegrowanym systemie informacji o nieruchomościach (ZSIN) podstawowe informacje o działkach ewidencyjnych, w tym o numerach ksiąg wieczystych, co daje możliwość automatycznego przejścia do treści wybranej EKW.

Funkcja komunikacji EGiB – EKW bazuje na szynie usług ZSIN i narzędziu udostępnionym pod koniec ubiegłego roku przez GUGiK, które zostało wdrożone przez poszczególnych twórców systemów do prowadzenia EGiB. Ze statystyk Urzędu wynika, że we wrześniu powiaty wykonały przy jego użyciu 42,5 tys. wywołań. GUGiK zapowiada, że narzędzie to będzie wzbogacane o nowe funkcje, np. do komunikacji z rejestrami PESEL i REGON.

– Trwało to dosyć długo, ale w końcu mamy w ZSIN widoczne działki ze wszystkich powiatów, a powiaty mają wdrożoną komunikację z EWK przynajmniej w zakresie pobierania treści KW. Dzięki temu administracja różnych szczebli będzie miała łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji – skomentował na Twitterze Waldemar Izdebski, główny geodeta kraju.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nie wiem tylko po co to urzędnikom? dostają przecież każdy akt, postanowienie , a zmiany na podstawie tylko widoku księgi nie bardzo chcą wprowadzać, chcą wniosek strony.? Po co to

brawo. To jest sukces. Nikt tego nie podważy

Kocham Pana... ..Panie Sułku

Waldek! Otwieraj szampana :)

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt