wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-10| Geodezja, Software, Kataster

Już wszystkie powiaty z komunikacją EGiB - EKW

Powiat wielicki jako ostatni dołączył do grona samorządów, które w swoich systemach do prowadzenia EGiB wdrożyły narzędzie do komunikacji z systemem Elektronicznej Księgi Wieczystej.


Już wszystkie powiaty z komunikacją EGiB - EKW
Już wszystkie powiaty z komunikacją EGiB - EKW <br />
Statystyki wykorzystania narzędzia
Statystyki wykorzystania narzędzia

Oznacza to również, że wszystkie jednostki samorządowe prowadzące ewidencję gruntów i budynków udostępniają już w Zintegrowanym systemie informacji o nieruchomościach (ZSIN) podstawowe informacje o działkach ewidencyjnych, w tym o numerach ksiąg wieczystych, co daje możliwość automatycznego przejścia do treści wybranej EKW.

Funkcja komunikacji EGiB – EKW bazuje na szynie usług ZSIN i narzędziu udostępnionym pod koniec ubiegłego roku przez GUGiK, które zostało wdrożone przez poszczególnych twórców systemów do prowadzenia EGiB. Ze statystyk Urzędu wynika, że we wrześniu powiaty wykonały przy jego użyciu 42,5 tys. wywołań. GUGiK zapowiada, że narzędzie to będzie wzbogacane o nowe funkcje, np. do komunikacji z rejestrami PESEL i REGON.

– Trwało to dosyć długo, ale w końcu mamy w ZSIN widoczne działki ze wszystkich powiatów, a powiaty mają wdrożoną komunikację z EWK przynajmniej w zakresie pobierania treści KW. Dzięki temu administracja różnych szczebli będzie miała łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji – skomentował na Twitterze Waldemar Izdebski, główny geodeta kraju.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nie wiem tylko po co to urzędnikom? dostają przecież każdy akt, postanowienie , a zmiany na podstawie tylko widoku księgi nie bardzo chcą wprowadzać, chcą wniosek strony.? Po co to

brawo. To jest sukces. Nikt tego nie podważy

Kocham Pana... ..Panie Sułku

Waldek! Otwieraj szampana :)

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS