wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-16| GNSS, Geodezja, Teledetekcja

IGiG: rusza projekt w zakresie sejsmologii GNSS, InSAR oraz LiDAR

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu H2020 Twinning „GATHERS – Integration of Geodetic and imAging TecHniques for monitoring and modelling the Earths surface defoRmations and Seismic risk”.


IGiG: rusza projekt w zakresie sejsmologii GNSS, InSAR oraz LiDAR

Głównym celem GATHERS jest podniesienie doskonałości naukowej w zakresie wybranych obszarów dyscypliny naukowej inżynieria lądowa i transport na UPWr (reprezentowanym przez Instytut Geodezji i Geoinformatyki). W ramach przedsięwzięcia UPWr będzie dążył do wspierania rozwoju Wiodących Zespołów Badawczych w zakresie sejsmologii GNSS, InSAR oraz LiDAR. Projekt ma na celu utworzenie sieci powiązań z najlepszymi uniwersytetami w Europie. Głównymi partnerami projektu są Uniwersytet Techniczny w Delft (Holandia), Uniwersytet Techniczny w Wiedniu (Austria) i Sapienza – Uniwersytet Rzymski (Włochy).

Program Unii Europejskiej H2020 WIDESPREAD TWINNING ma wzmocnić określony obszar badań w danej instytucji i jej doskonałość naukową poprzez współpracę z wiodącymi jednostkami badawczymi z zagranicy. Współpraca ma bazować na wspólnych szkoleniach, wymianie pracowników, wspólnym rozwiązywaniem problemów naukowych oraz publikacjach.

Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez intensywną wymianę naukową studentów na poziomie studiów magisterskich i Szkół Doktorskich oraz pracowników naukowych. Naukowcy i studenci z UPWr będą pracować z czołowymi ekspertami w Europie w dziedzinie InSAR (Delft), LiDAR (Wiedeń) i sejsmologii GNSS (Rzym). W ramach projektu będą finansowane miesięczne i 3-miesięczne wizyty naukowe u partnerów zagranicznych. Ponadto projekt GATHERS zakłada organizacje: trzech szkół letnich, dwóch hakatonów, trzech warsztatów i czterech spotkań z przedsiębiorcami.

Ambicją UPWr IGiG jest stać się w najbliższych latach jednym z wiodących centrów doskonałości w obszarze przetwarzania danych GNSS, InSAR i LiDAR w Europie Środkowej i Wschodniej.

Relacja ze spotkania inauguracyjnego

Źródło: IGiG


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS