Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-11-07| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Software

Sieć ciepłownicza Krakowa w systemie GE Smallworld


W wyniku przeprowadzonego przetargu firma Globema podpisała umowę na „Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu GIS do ewidencji i zarządzania siecią ciepłowniczą MPEC S.A. w Krakowie”. System zbudowany będzie na platformie Smallworld firmy GE Energy z wykorzystaniem aplikacji branżowej EC.GIS Globemy.

To już dziewiąty miejski system ciepłowniczy w Polsce, którym zarządzanie będzie wspierane przez rozwiązania Globemy. Tym razem planowane na 2 lata wdrożenie obejmie m.in. opracowanie szczegółowego projektu rozwiązania, dostawę oprogramowania bazowego, dostosowanie tego oprogramowania do specyfiki MPEC-u, przeprowadzenie szkoleń, pozyskanie danych, dostawę sprzętu, a po wdrożeniu świadczenie nadzoru autorskiego.
System GIS zbudowany będzie z wykorzystaniem o narzędzia GE Smallworld oraz autorskiego oprogramowania EC.GIS Globemy. System posłuży MPEC-owi do sporządzenia modelu sieci ciepłowniczej z dokładnością do pojedynczego elementu sieciowego (odcinka przewodu, węzła, jego wyposażenia itp.). Dzięki połączeniu z innymi systemami przedsiębiorstwa: systemem klasy ERP – ASIMS+ (DB2) i systemem Telemetrii (TAC Vista), będzie stanowił centralne repozytorium informacji techniczno-eksploatacyjnych MPEC-u wspierając głównie działania dotyczące ewidencji sieci, prac dyspozytora, usuwania awarii, eksploatacji, wykonywania obliczeń hydraulicznych i termodynamicznych oraz analiz, raportów i zestawień na potrzeby wewnętrzne jak i regulatora. Efektem zastosowania EC.GIS będzie zwiększenie efektywności działania firmy przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów prowadzonej działalności oraz wzrost jakości świadczonych usług.

Źródło: Globema


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS