Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-16| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Podsumowanie targów INTERGEO


XIII Targi INTERGEO, które w tym roku odbyły się w Lipsku (25-27 września), odwiedziło 16,5 tys. gości z ponad 50 krajów, a stoiska miało 525 wystawców z 31 państw.

Około połowa odwiedzających pokonała dystans ponad 300 kilometrów, a 35% – 100-300 km, aby dotrzeć do Lipska, poinformowali organizatorzy imprezy. Jak wynika z przeprowadzonej przez nich ankiety, 35% gości było na tego typu imprezie po raz pierwszy, z kolei 40% stwierdziło, że Targi są dobrze znane w ich środowisku. Ponad 90% wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznej imprezie, a 13% chce na niej mieć większe stoisko. Według wystawców, wizyta na Targach pomogła wielu klientom w podjęciu właściwej decyzji przed wyborem nowego sprzętu lub technologii.

Hagen Graeff, prezydent organizacji DVWeV (Niemieckie Stowarzyszenie ds. Geodezji, Geoinformacji i Zarządzania Nieruchomościami), przewiduje 5-10-procentowy roczny wzrost produkcji sektora geoinformatycznego. Szacuje on, że całkowita wartość przychodów tego rynku w Europie wynosi 900 mln euro, z tego: 200 mln przypada na satelity i teledetekcję, 400 mln – systemy geoinformacyjne, 200 mln – geodezję i instrumenty, 100 mln – usługi. W jego opinii, kongres, jaki odbył się podczas Targów, pokazał zmieniającą się rolę geodezji w rozwoju społecznym, a bieżące obszary ukierunkowane na m.in.: geoinformację dla każdego, nawigację za pomocą telefonów komórkowych czy też zbieranie danych 3D, podkreślają tylko różnorodność tej dziedziny.

W tym roku, na tej największej na świecie imprezie geodezyjnej i geoinformacyjnej Polskę reprezentowały firmy: WPG S.A i Globema Sp. z o.o. (obie z Warszawy) oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii.
W przyszłym roku Targi INTERGEO odbędą się w Bremie (30.09-2.10).

Źródło: Hinte, AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS