Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-13| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Imprezy, Kataster

Wiele nowości na targach GEA 2007


Drugi dzień XIII Targów GEA minął pod znakiem warsztatów poświęconych tematyce ASG-EUPOS, a także konferencji tematycznej „Satelitarne obserwacje Ziemi dla gospodarki i środowiska”. Pełną nowości halę EXPO XXI w Warszawie odwiedzili wczoraj (12 października) m.in. główny geodeta kraju Wiesław Potrapeluk i geodeta m.st. Warszawy Tomasz Myśliński.

W zaprezentowanej w tym roku ofercie dominują wielkoformatowe systemy do skanowania, drukowania i plotowania. Jest okazja do zapoznania się z kompleksowymi rozwiązaniami firm XEROX, Canon, Gestetner, Hewlett-Packard, ale także Graphtec czy Seiko. Na największym stoisku frma Oce prezentuje m.in. sprawdzone w geodezji systemy TCS500 i TDS450. Zwiedzający targi GEA mają okazję obejrzeć już w dwa tygodnie po światowej premierze na Intergeo w Lipsku tachimetr wysokiej precyzji Trimble S8. Po raz pierwszy na naszym rynku prezentowane są też instrumenty wypuszczone przez Trimble’a pod nową marką – Spectra Precision. A wśród nich tachimetry Focus 4, 5 i 10, a także dwuczęstotliwościowy odbiornik GPS SPC Epoch 25. Na stoisku firmy Geopryzmat znajdziemy nowy tachimetr Pentax W800, po raz pierwszy prezentowane jest też oprogramowanie SurvCE rozbudowane o moduł drogowy i możliwość tyczenia. Z kolei COGiK oferuje odbiornik GPS RTK GSR 2700 ISX, a także tachimetry bezlustrowe serii RK z nowym oprogramowaniem, wszystko firmy Sokkia.

Spore zainteresowanie wzbudzają debiutujący na naszym rynku aparat do zastosowań fotogrametryczny Nikon D80 oferowany przez firmę Wiese Fototechnik oraz skaner laserowy firmy Zollem+Frohlich - Image 5006. Warto skorzystać z okazji i jeszcze dziś zobaczyć to wszystko na żywo (impreza odbywa się w godz. 10-15).
Wczoraj podczas tradycyjnego wieczornego bankietu wręczona została targowa statuetka GEA 2007. W tym roku wyróżniono nią firmę OPEGIEKA Elbląg.

Więcej w listopadowym numerze GEODETY

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS