wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-11| Geodezja, GIS, Firma, Software, Imprezy

O GIS na konferencji firmy Globema


Pod koniec maja w Kazimierzu Dolnym odbyła się 9. Międzynarodowa Konferencja firmy GLOBEMA z cyklu „Więcej niż GIS”. Była ona poświęcona rozwiązaniom dla operatorów sieci dystrybucyjnych i przesyłowych oraz operatorów telekomunikacyjnych w warunkach konkurencyjnego rynku mediów. Szczególny nacisk położono na zagadnienia związane z pozyskiwaniem danych, wspieraniem procesów biznesowych oraz współpracą systemów informacji przestrzennej (GIS) z systemami zarządzania pracami (WMS).

Konferencja zgromadziła w tym roku rekordową liczbę około 200 uczestników, a wśród nich ponad 30 gości zagranicznych. Wygłoszono łącznie 30 referatów, a za najbardziej interesującą uznano tematykę dotyczącą:

roli GIS w zarządzaniu majątkiem sieciowym, dostępności map, doświadczeń z inwentaryzacji i zarządzania procesami pozyskiwania danych.

Podczas sesji inauguracyjnej nagrodami za długotrwałą współpracę z firmą Globema oraz wkład w rozwój systemu Smallworld dla branż ciepłowniczej i telekomunikacyjnej uhonorowani zostali: Katarzyna Sroczyńska - Dalkia Łódź S.A oraz Marek Ostanek – Netia S.A.
W trakcie tegorocznej konferencji zaprezentowano dwa nowe produkty stanowiące jedne z najbardziej zaawansowanych narzędzi branżowych w swoich klasach:

Smallworld Global Transmission Office – zintegrowane rozwiązanie dla operatorów sieci przesyłowych stanowiącego narzędzie do zarządzania całością zasobów przestrzennych sieci rurociągów, CRAMER OSS – kompleksowe rozwiązanie dla operatorów telekomunikacyjnych w zakresie zarządzania i gospodarowania infrastrukturą sieciową w procesach planowania i dostarczania usług telekomunikacyjnych.

Źródło: Globema


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS