wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-04| Mapy

Mapa świata Equal Earth również po polsku

W ramach otwartego projektu Equal Earth opublikowano właśnie polityczną mapę świata w polskiej wersji językowej.


Mapa świata Equal Earth również po polsku

Autorem tłumaczenia jest Kacper Jankowski. Mapę można pobrać ze strony projektu (equal-earth.com) zarówno jako raster (w formacie JPG), jak i projekt w programie Adobe Illustrator. Podobnie jak inne opracowania tworzone w ramach tego przedsięwzięcia jest ona dostępna w domenie publicznej.

Przypomnijmy, że celem inicjatywy Equal Earth jest opracowanie i udostępnienie darmowych map świata w odwzorowaniu, które będzie pozbawione wad wciąż popularnego w niektórych krajach odwzorowania Merkatora – a głównym zarzutem wobec niego jest znaczące przewiększenie lądów na dużych szerokościach geograficznych. Na potrzeby projektu opracowano zatem projekt nowego odwzorowania, które nazwano właśnie Equal Earth. Z jednej strony jest ono wiernopowierzchniowe, a z drugiej relatywnie dobrze odwzorowuje kształt poszczególnych lądów.

W ramach projektu Equal Earth opracowano również fizyczną mapę świata – ta na razie dostępna jest w wersji angielskiej i francuskiej.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt