wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
KNG Dahlta w Tatrach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-08| Geodezja, GIS, Software, Kataster

Podkarpackie liderem w komunikacji systemów EGiB z EKW [Aktualizacja]

Już 216 powiatów przy prowadzeniu EGiB korzysta z bezpośredniej komunikacji swojego systemu EGiB z Elektroniczną Księgą Wieczystą. Niekwestionowanym liderem wśród województw jest podkarpackie, w którym funkcjonalność komunikacji z EKW uruchomiono już niemal we wszystkich powiatach (wyjątkiem jest powiat przemyski).


Podkarpackie liderem w komunikacji systemów EGiB z EKW [Aktualizacja]
Podkarpackie liderem w komunikacji systemów EGiB z EKW [Aktualizacja]

Mapa obok przedstawia stan wdrożeń tej funkcjonalności na 3 lipca br. Wynika z niej, że z komunikacji EGiB z EKW korzystają przede wszystkim powiaty w województwach położonych we wschodniej i centralnej części Polski (podkarpackie, lubelskie, łódzkie i mazowieckie). Natomiast najmniejszy odsetek powiatów korzysta z tej funkcjonalności w województwach: opolskim, śląskim i wielkopolskim, czyli tych, które zlokalizowane są na południu i zachodzie Polski. Procentowy udział powiatów korzystających z bezpośredniej komunikacji między EGiB a EKW w odniesieniu do ogólnej liczby powiatów w danym województwie przedstawia wykres.

Funkcjonalność dotychczas uruchomiona jest już we wszystkich znaczących systemach do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków, tj.: Ewopis, Ewid2007, GeoInfo, EGBV, e-property. Było to możliwe dzięki narzędziu, które pod koniec 2018 roku GUGiK udostępnił twórcom oprogramowania geodezyjnego.
Nadal wymaganej komunikacji nie wprowadzono w systemach ERGO firmy Comarch oraz Kataster OnLine firmy Intergraph.

Aktualizacja: Jak poinformowała redakcję firma Comarch, wprowadziła ona integrację swojego systemu z nKW. Od około miesiąca serwis jest uruchomiony w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Obecnie trwają prace nad implementacją rozwiązania u pozostałych klientów firmy.

Aktualizacja 2: Jak poinformował redakcję GUGiK, skorzystanie z tej funkcjonalności w Starostwie w Dzierżoniowie na razie nie jest możliwe, ponieważ formalnie starosta nie wystąpił do Urzędu o przyznanie niezbędnego loginu i hasła.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozumiem że to była odpowiedź czyli brak odpowiedzi na zadane pytanie ? Jak tylko GGK zostanie konstytucyjnym ministrem to będzie miał szansę na taką opcję. Na razie wystarczy mi że musi obcować ze szczurami na Wspólnej. Na pewno w kuchni na dole ich nie ma. ;) Smacznego.

jest Pani naszą jedyną nadzieją żeby udowodnić swoją nieomylność i postawić obecnego GGK przed trybunałem stanu za łamanie konstytucji. W kajdany i do lochu!

A kiedy GUGiK przywróci dziennik zmian na swoim BIP wymagane rozporządzeniem w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej ?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt