wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-08| Geodezja, GIS, Software, Kataster

Podkarpackie liderem w komunikacji systemów EGiB z EKW [Aktualizacja]

Już 216 powiatów przy prowadzeniu EGiB korzysta z bezpośredniej komunikacji swojego systemu EGiB z Elektroniczną Księgą Wieczystą. Niekwestionowanym liderem wśród województw jest podkarpackie, w którym funkcjonalność komunikacji z EKW uruchomiono już niemal we wszystkich powiatach (wyjątkiem jest powiat przemyski).


Podkarpackie liderem w komunikacji systemów EGiB z EKW [Aktualizacja]
Podkarpackie liderem w komunikacji systemów EGiB z EKW [Aktualizacja]

Mapa obok przedstawia stan wdrożeń tej funkcjonalności na 3 lipca br. Wynika z niej, że z komunikacji EGiB z EKW korzystają przede wszystkim powiaty w województwach położonych we wschodniej i centralnej części Polski (podkarpackie, lubelskie, łódzkie i mazowieckie). Natomiast najmniejszy odsetek powiatów korzysta z tej funkcjonalności w województwach: opolskim, śląskim i wielkopolskim, czyli tych, które zlokalizowane są na południu i zachodzie Polski. Procentowy udział powiatów korzystających z bezpośredniej komunikacji między EGiB a EKW w odniesieniu do ogólnej liczby powiatów w danym województwie przedstawia wykres.

Funkcjonalność dotychczas uruchomiona jest już we wszystkich znaczących systemach do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków, tj.: Ewopis, Ewid2007, GeoInfo, EGBV, e-property. Było to możliwe dzięki narzędziu, które pod koniec 2018 roku GUGiK udostępnił twórcom oprogramowania geodezyjnego.
Nadal wymaganej komunikacji nie wprowadzono w systemach ERGO firmy Comarch oraz Kataster OnLine firmy Intergraph.

Aktualizacja: Jak poinformowała redakcję firma Comarch, wprowadziła ona integrację swojego systemu z nKW. Od około miesiąca serwis jest uruchomiony w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Obecnie trwają prace nad implementacją rozwiązania u pozostałych klientów firmy.

Aktualizacja 2: Jak poinformował redakcję GUGiK, skorzystanie z tej funkcjonalności w Starostwie w Dzierżoniowie na razie nie jest możliwe, ponieważ formalnie starosta nie wystąpił do Urzędu o przyznanie niezbędnego loginu i hasła.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozumiem że to była odpowiedź czyli brak odpowiedzi na zadane pytanie ? Jak tylko GGK zostanie konstytucyjnym ministrem to będzie miał szansę na taką opcję. Na razie wystarczy mi że musi obcować ze szczurami na Wspólnej. Na pewno w kuchni na dole ich nie ma. ;) Smacznego.
odpowiedz zgłoś
jest Pani naszą jedyną nadzieją żeby udowodnić swoją nieomylność i postawić obecnego GGK przed trybunałem stanu za łamanie konstytucji. W kajdany i do lochu!
 1 
odpowiedz zgłoś
A kiedy GUGiK przywróci dziennik zmian na swoim BIP wymagane rozporządzeniem w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej ?
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS