wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-26| GIS

Nowe funkcje w serwisach Geo-Systemu

W portalach mapowych działających w technologii e-mapa.net firmy Geo-System wdrożono nowe funkcje bazujące na usługach sieciowych GUGiK-u.


Nowe funkcje w serwisach Geo-Systemu

Pierwszą nowością jest funkcja ułatwiająca tworzenie nowych obiektów, tj. snapowanie do działek ewidencyjnych. Bazuje ona na usłudze ULDK udostępnianej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Pozwala tworzyć obiekty (markery), które swoją geometrią będą analogiczne do geometrii działek – jeśli funkcja jest aktywna, to kursor jest przyciągany do miejsca załamania granicy działki.

Jak wyjaśnia firma Geo-System, taka funkcjonalność była oczekiwana przez użytkowników pracujących na obiektach tożsamych z działką ewidencyjną lub jej fragmentem, m.in. wydanych decyzjach o warunkach zabudowy, przystąpieniach do planów miejscowych, obwodach szkolnych czy obwodach wyborczych.

Drugą nowością jest możliwość odczytania wysokości n.p.m. dowolnego punktu na mapie. Pomiar ten jest możliwy dzięki udostępnieniu w tym tygodniu przez GUGiK usługi WMS „Numeryczny model terenu”. Zwraca ona wartość wysokości w układzie PL-KRON86-NH wyznaczaną na podstawie algorytmów interpolacyjnych wykorzystujących NMT z siatką 1 m x 1 m.

W portalach mapowych e-mapa.net można skorzystać z tego narzędzia, wybierając funkcję pomiarów (ikonę linijki na szarym pasku nad mapą). W okienku pomiarowym należy zaznaczyć opcję „uwzględnij wysokość terenu”. Po kliknięciu dowolnego punktu na mapie wyświetlą się odpowiednie współrzędne oraz wartość wysokości na końcu wiersza.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GGK zwolniony Szczepanik już się szykuje do przejęcia departamentu ds. zwalczania urzedników. Weryfikatorzy masowo zaczęli porzucać kontrolowane operaty i postanowili przeczekać pierwszą furię na urlopach.

dzięki ula na ciebie zawsze można liczyć

Juz szykuję chusteczkę. I będę machać na pożegnanie.

Hela ale to byłoby super, co chwilę inny GGK, co 2 godz. zmiana warty:-)

Jedna wielka granda, Nawet nie chce się tego komentować.

8580 Tak podobno dzisiaj. Na miejsce GGK mają wprowadzić zarząd kolegialny złożony z Komitetu Wykonawczego Apelu 45. Każdy z członków dostanie swój departament, a funkcję GGK będzie pełniona rotacyjnie co 2 godziny.

Czy to prawda ze GGK odwołują ?

Z wysokościami też dobrze. Nie trzeba geodecie płacić za pomiar tylko z NMT poklikać

Gdzie ty jesteś że o 15.30 słońce zelżało. W Norwegii ?

ja tam idę na plażę już słońce zelżało, więc czas opalić (Y). Mahoniowo pozdrawiam z wybrzeża moje drogie zapocone białe rękawki

@panwaldek Jest 15:30 możesz jeszcze dużo dziś zrobić.

To nie jest zły pomysł snapowanie do graniczników działek bez ich posiadania w bazie czy SHP to naprawdę przydatna rzecz. Zwłaszcza, że podziały idą codziennie, więc nie trzeba importować. Bardzo fajne zastosowanie w GISie, muszę to też u siebie zrobić.

polecam c-geo. bez problemy czyta pliki MAP. W przeciwieństwie do kcd.

. Z pzgik dostałem plik .map? Co z tym zrobić? Nie chce kupować programu prezesa. Muszę też oddać zmodyfikowany plik .map innych nie uznają? W jakim programie mogę go zmodyfikować?

panwaldek nie odkładaj do jutra, tego co możesz zrobić dziś.

Y zajmę się tym jutro

. Jeszcze tylko zostało dopasowanie prawa do programu pana Waldka i będzie to najlepszy program w świecie.

cudowna symbioza i jakie oszczędności.

To kiedy konkurs GGK na zastosowanie usługi?

Nareszcie jakiś news bo ciągle tylko ten GUGiK i GUGiK:).

20 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt