Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-05-24| Geodezja, Edukacja

Rada Doskonałości Naukowej bez geodetów

Jak informowaliśmy, 1 czerwca br. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). Kandydaci do RDN, którzy wcześniej reprezentowali dawną dyscyplinę geodezja i kartografia, nie znaleźli się na liście członków Rady pierwszej kadencji.


Rada Doskonałości Naukowej bez geodetów
Przypomnijmy, że Rada Doskonałości Naukowej to nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.

Rozpoczęcie działalności rady jest kolejnym etapem wdrażania „Konstytucji dla nauki”, obejmującej także reformę systemu awansu naukowego. Docelowo RDN zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi.

W dyscyplinie inżynieria lądowa i transport (jak pamiętamy, została jej przyporządkowana geodezja i kartografia wraz z budownictwem i transportem) na liście kandydatów znalazło się 9 osób, w tym dwie, które wcześniej reprezentowały dawną dyscyplinę geodezja i kartografia. Głosowanie przeprowadzono w dniach 12-30 kwietnia odrębnie dla każdej dyscypliny.

Zgodnie ze statutem RDN w jej skład wchodzą trzy osoby, które w danej dyscyplinie uzyskały największą liczbę głosów. W dyscyplinie inżynieria lądowa i transport są to dwaj specjaliści reprezentujący wcześniej dawną dyscyplinę budownictwo: prof. Kazimierz Jan Furtak (402) i prof. Marian Giżejowski (217), a także reprezentujący transport – dr hab. inż. Dariusz Jan Pyza (191). Ponieważ żaden z nich nie złożył rezygnacji z członkostwa w RDN w wyznaczonym terminie (do 14 maja), zatem będą oni przedstawicielami nowej dyscypliny w Radzie.

Reprezentujący dawną dyscyplinę geodezja i kartografia prof. Mariusz Józef Figurski znalazł się na 4. pozycji ze 163 głosami, a prof. Elżbieta Marzenna Bielecka – na ósmej z 98 głosami.

Jak podano w protokole z wyborów, uprawnionych do głosowania było 28 721 osób, w tym w głosowaniu wzięło udział 18 064. Frekwencja wyborcza wyniosła zatem 62,89%. Nie ma informacji co do frekwencji w poszczególnych dyscyplinach.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama