Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2019-04-11 | Geodezja, Edukacja

Jutro rusza głosowanie na członków Rady Doskonałości Naukowej

1 czerwca br. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Ogłoszono właśnie listy kandydatów do RDN.


Ilustracja: Jutro rusza głosowanie na członków Rady Doskonałości Naukowej
Rozpoczęcie działalności rady jest kolejnym etapem wdrażania „Konstytucji dla nauki”, obejmującej także reformę systemu awansu naukowego. Docelowo RDN zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. Skład RDN ustalany będzie w sposób demokratyczny w ramach wyborów, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby posiadające stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora.

Do rady wejdzie po 3 przedstawicieli każdej z nowych dyscyplin naukowych. W dyscyplinie inżynieria lądowa i transport (jak pamiętamy, została jej przyporządkowana geodezja i kartografia wraz z budownictwem i transportem) na liście kandydatów znalazło się 9 osób, w tym 2, które wcześniej reprezentowały dawną dyscyplinę geodezja i kartografia. Są to:
prof. Elżbieta Marzenna Bielecka (zgłoszona przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie),
prof. Mariusz Józef Figurski (zgłoszony przez Politechnikę Gdańską).

Głosowanie na poszczególnych kandydatów odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu wyborczego „WYBORY RDN”, gwarantującego zachowanie tajności, bezpośredniości i bezpieczeństwa głosowania. Przy budowie systemu wykorzystano doświadczenia związane z systemem do obsługi wyborów do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów przeprowadzonych w 2016 r. System wyborczy będzie dostepny dostępny od 12 do 30 kwietnia br.

Karty wyborcze zostaną przesłane do osób uprawnionych do głosowania na ich adresy e-mail znajdujące się w bazie systemu wyborczego i zostaną udostępnione najpóźniej w dniu rozpoczęcia głosowania do godz. 6.00 rano. Prawidłowe oddanie głosu będzie polegało na postawieniu znaku „X” na formularzu elektronicznej karty wyborczej obok nazwisk i imion nie więcej niż trzech kandydatów. Postawienie znaku „X” obok nazwisk i imion więcej niż trzech kandydatów powoduje, że głos jest nieważny.

Do 10 maja po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów komisja wyborcza poprzez system wyborczy poinformuje kandydatów, którzy otrzymali najwyższą liczbę głosów gwarantującą członkostwo w RDN, o ich nominacji. Wyniki wyborów poznamy 24 maja.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ocena dorobku kandydatów Warto spojrzeć na analizę prof. Emanuela Kulczyckiego http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/rdn/ - członkowie KEN muszą w przeciwieństwie do członków CK posiadać znaczący dorobek. Prof. Kulczycki jak zawsze ciekawie analizuje sprawę i pokazuje oddziaływanie na środowisko międzynarodowe i krajowe prac naukowych wszystkich kandydatów.
  
 1 
. Czy to jakiś żart? prowokacja? W geodezji jest tylko jeden słuszny kandydat;)
  
 3 
Ten to wygra ... Będzie nadzorował habiitacje i profesury. Jak dla mnie musi to być ktoś krystalicznie czysty. A jak głosy się rozlożą to kandydaci z budownictwa i transportu zajmą miejsce w RDN...
  
 4 
Rada Mędrców hahaha, towarzystwo wzajemnej adoracji i samouwielbienia.
  
 2 
Agent Tomek A nie możesz sam sprawdzić? Trolujesz - tak czytaj ten komentarz. Skoro pracuje jako nauczyciel akademicki na jednej z najlepszych polskich uczelni publicznych i kandyduje do RDN (warunki kandydowania i bycia nauczucielem akademickim są jawne), to ma czystą kartę. Co za zawiść lub skleroza ... Dobrze, że zaorali dyscyplinę geodezja i kartografia, bo tylko dop... i doj... a nic od siebie.
    3 
 6 
CBA czy ktoś może przypomnieć jak się skończyła sprawa z zatrzymaniem prof. Figurskiego przez CBA?
    4 
 4 
profile naukowe prof. E. Bielecka: www.researchgate.net/profile/Elzbieta_Bielecka oraz ORCID 0000-0003-3255-1264 ||| prof. M. Figurski: www.researchgate.net/profile/Figurski_Mariusz oraz ORCID 0000-0001-9602-5007
  
 2 



wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszy duży most przez Wisłę zbudowano w 1410 r. w Czerwińsku dla przeprawy wojsk Władysława Jagiełły?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Pachuta (1923-2003)

Stanisław  Pachuta  (1923-2003)
Urodził się 1 września 1923 roku w Kolanowie koło Bochni. Uczęszczał do Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego. W czasie okupacji (od 1942 r.) pracował w biurze meldunkowym gminy Bochnia-Wieś, jednocześnie działał w Armii Krajowej (zajmował się m.in...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1827

1827
Ukazuje się Atlas Królestwa Polskiego Juliusza Kolberga składający się z 8 map województw uzupełnionych o dane statystyczne.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2