wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-11| Geodezja, Edukacja

Jutro rusza głosowanie na członków Rady Doskonałości Naukowej

1 czerwca br. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Ogłoszono właśnie listy kandydatów do RDN.


Jutro rusza głosowanie na członków Rady Doskonałości Naukowej
Rozpoczęcie działalności rady jest kolejnym etapem wdrażania „Konstytucji dla nauki”, obejmującej także reformę systemu awansu naukowego. Docelowo RDN zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. Skład RDN ustalany będzie w sposób demokratyczny w ramach wyborów, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby posiadające stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora.

Do rady wejdzie po 3 przedstawicieli każdej z nowych dyscyplin naukowych. W dyscyplinie inżynieria lądowa i transport (jak pamiętamy, została jej przyporządkowana geodezja i kartografia wraz z budownictwem i transportem) na liście kandydatów znalazło się 9 osób, w tym 2, które wcześniej reprezentowały dawną dyscyplinę geodezja i kartografia. Są to:
prof. Elżbieta Marzenna Bielecka (zgłoszona przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie),
prof. Mariusz Józef Figurski (zgłoszony przez Politechnikę Gdańską).

Głosowanie na poszczególnych kandydatów odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu wyborczego „WYBORY RDN”, gwarantującego zachowanie tajności, bezpośredniości i bezpieczeństwa głosowania. Przy budowie systemu wykorzystano doświadczenia związane z systemem do obsługi wyborów do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów przeprowadzonych w 2016 r. System wyborczy będzie dostepny dostępny od 12 do 30 kwietnia br.

Karty wyborcze zostaną przesłane do osób uprawnionych do głosowania na ich adresy e-mail znajdujące się w bazie systemu wyborczego i zostaną udostępnione najpóźniej w dniu rozpoczęcia głosowania do godz. 6.00 rano. Prawidłowe oddanie głosu będzie polegało na postawieniu znaku „X” na formularzu elektronicznej karty wyborczej obok nazwisk i imion nie więcej niż trzech kandydatów. Postawienie znaku „X” obok nazwisk i imion więcej niż trzech kandydatów powoduje, że głos jest nieważny.

Do 10 maja po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów komisja wyborcza poprzez system wyborczy poinformuje kandydatów, którzy otrzymali najwyższą liczbę głosów gwarantującą członkostwo w RDN, o ich nominacji. Wyniki wyborów poznamy 24 maja.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ocena dorobku kandydatów Warto spojrzeć na analizę prof. Emanuela Kulczyckiego http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/rdn/ - członkowie KEN muszą w przeciwieństwie do członków CK posiadać znaczący dorobek. Prof. Kulczycki jak zawsze ciekawie analizuje sprawę i pokazuje oddziaływanie na środowisko międzynarodowe i krajowe prac naukowych wszystkich kandydatów.
 1 
odpowiedz zgłoś
. Czy to jakiś żart? prowokacja? W geodezji jest tylko jeden słuszny kandydat;)
 3 
odpowiedz zgłoś
Ten to wygra ... Będzie nadzorował habiitacje i profesury. Jak dla mnie musi to być ktoś krystalicznie czysty. A jak głosy się rozlożą to kandydaci z budownictwa i transportu zajmą miejsce w RDN...
 4 
odpowiedz zgłoś
Rada Mędrców hahaha, towarzystwo wzajemnej adoracji i samouwielbienia.
 2 
odpowiedz zgłoś
Agent Tomek A nie możesz sam sprawdzić? Trolujesz - tak czytaj ten komentarz. Skoro pracuje jako nauczyciel akademicki na jednej z najlepszych polskich uczelni publicznych i kandyduje do RDN (warunki kandydowania i bycia nauczucielem akademickim są jawne), to ma czystą kartę. Co za zawiść lub skleroza ... Dobrze, że zaorali dyscyplinę geodezja i kartografia, bo tylko dop... i doj... a nic od siebie.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
CBA czy ktoś może przypomnieć jak się skończyła sprawa z zatrzymaniem prof. Figurskiego przez CBA?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
profile naukowe prof. E. Bielecka: www.researchgate.net/profile/Elzbieta_Bielecka oraz ORCID 0000-0003-3255-1264 ||| prof. M. Figurski: www.researchgate.net/profile/Figurski_Mariusz oraz ORCID 0000-0001-9602-5007
 2 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS