wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geoida od GOCE
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-15| Teledetekcja, Instytucje

Polska Agencja Kosmiczna jednak pozostanie w Gdańsku

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom siedziba Polskiej Agencji Kosmicznej nie zostanie przeniesiona do Warszawy.


Polska Agencja Kosmiczna jednak pozostanie w Gdańsku

PAK działa w stolicy Pomorza już od początku swojego istnienia, czyli od 2014 roku. Pod koniec ubiegłego roku opublikowano jednak projekt ustawy, który zakładał przeniesienie siedziby agencji do Warszawy. W ocenie autorów przepisów miało to być usankcjonowanie stanu faktycznego, ponieważ większość etatów PAK dotyczy osób wykonujących pracę w siedzibie dotychczasowego Oddziału Terenowego w Warszawie. Zwrócono także uwagę na kwestie logistyczne, tj. konieczność stałej współpracy Agencji z ministerstwami i urzędami centralnymi, jak również utrzymywanie kontaktów międzynarodowych.

Jak informuje Radio Gdańsk, w tym tygodniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz poinformowała, że ostatecznie zrezygnowano z przeprowadzki. Jak wyjaśniła, wsłuchano się w głosy ekspertów, naukowców oraz lokalnych polityków, by nie zmieniać siedziby PAK. Zapowiedziała także wzmocnienie współpracy agencji z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz trójmiejskim środowiskiem naukowym.

Obecnie projekt nowelizacji ustawy o PAK jest procedowany w Sejmie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt