Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-16| GIS, Mapy, Firma, Software

Maporama, ESRI France i CARTOSPHERE utworzą serwis mapowy on-lineFirmy CARTOSPHERE, ESRI France i Maporama International zawarły porozumienie w celu uruchomienia francuskiego serwisu mapowego on-line, przeznaczonego dla administracji rządowej i samorządowej oraz biznesu.

Paryska Maporama Int., duży dostawca usług lokalizacyjnych, poinformowała o podpisaniu porozumienia z firmami CARTOSPHERE i ESRI France, w ramach którego dostarczy know-how do zarządzania i hostingu serwisu internetowego, z kolei firma ESRI France udostępni technologię GIS, a CARTOSPHERE bogaty zbiór danych geograficznych (map) niezbędnych do jego uruchomienia.
W bazie znajdą się m.in. najnowsze dane rastrowe z obszaru Francji, w tym mapy TeleAtlasu i Navteqa. Wiele map będzie dostępnych on-line do końca bieżącego roku, a ich zakres będzie sukcesywnie zwiększany. CARTOSPHERE i Maporama zaoferują też dwa rodzaje dostępu do zasobu i pobierania opłat. Pierwszy ma polegać na zakupie określonej liczby danych i „zerowaniu” licznika, drugi – wygodniejszy dla administracji – na nielimitowanym dostępie dla określonej grupy użytkowników.

Źródło: GISCafe


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS