Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-16| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Software, Instytucje

Intergraph Corp. zbuduje nową geobazę dla Ordnance Survey


Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey rozstrzygnęła przetarg na dostawcę bazy danych przestrzennych nowej generacji oraz systemu zarządzania danymi. W postępowaniu prowadzonym wg unijnych procedur zwyciężyło konsorcjum, w skład którego wchodzą amerykańska firma Intergraph Corp. (lider) oraz 1Spatial Group Ltd. (Cambridge) oraz Snowflake Software Ltd. (Southampton).

System ma umożliwić prowadzenie w skali całej agencji: zarządzania, planowania, koordynacji oraz kontroli pozyskiwania danych i działalności produkcyjnej. Dane geoprzestrzenne OS będą zarządzane z poziomu scentralizowanej bazy danych, a zestandaryzowane interfejsy pozwolą na integrację danych (np. polowych) pozyskiwanych przez firmy zewnętrzne.
Baza geoprzestrzenna Ordnance Survey zawiera ponad 440 mln obiektów, a każdego roku należy do niej wprowadzić milion zmian związanych z procesem aktualizacji. Daje to około 5 tys. zmian każdego dnia, co wymaga odpowiedniego planowania i kontroli.
OS wybrała wykonawcę kontraktu po 6-miesięcznym okresie negocjacji prowadzonych z potencjalnymi dostawcami.

Źródło: OS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS