Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-13| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje

OS MasterMap w szkockich i walijskich urzędach


Szkockie i walijskie urzędy postawiły na bazę danych topograficznych produkowaną przez brytyjską agencję kartograficzną Ordnance Survey.

Od października br. z bazy OS MasterMap Topography Layer korzysta już każda z 54 jednostek administracji lokalnej na terenie Szkocji i Walii. Według Petera ter Haara, dyrektora ds. produktów w Ordnance Survey, korzystanie z inteligentnej bazy, jaką jest MasterMap, pozwoli władzom samorządowym na realną poprawę poziomu życia lokalnych społeczności.

OS MasterMap Topography Layer – flagowy produkt Ordnance Survey to ciągła baza danych topograficznych składająca się z prawie 500 mln obiektów i obejmująca obszar całej Wlk. Brytanii. Dokładność OS MasterMap odpowiada mapom w skali 1:1250, 1:2500 i 1:10 000 (miasto, obszar wiejski). Każdy obiekt bazy posiada unikalny identyfikator (TOID) pozwalający użytkownikowi m.in. na łatwe powiązanie go z własnymi informacjami. Baza jest aktualizowana co 6 tygodni. Trzyletnia licencja dla firm komercyjnych za bazę obejmującą zurbanizowany obszar o powierzchni 333 km2 kosztuje ponad 45 tys. funtów (na ponad 100 stanowisk komputerowych).

Źródło: OS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS