Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-13| GIS, Firma, Software

Rekordowe wyniki chińskiego sektora GIS


Chiński sektor GIS zanotował w 2006 roku przychody w wysokości 400 mld yuanów (37,9 mld euro) i zatrudniał ponad 300 tys. osób, stwierdził Zhong Ershun, wiceprezydent Chińskiego Stowarzyszenia GIS i szef jednej z największych chińskich firm GIS (SuperMap GIS Technology).

Szacuje się, że w Chinach jest 2 tys. przedsiębiorstw specjalizujących się w systemach informacji geograficznej i około 20 tys. związanych z pracami w sektorze GIS. W latach 2001-2005 chińskie Ministerstwo Przemysłu Informacyjnego wyasygnowało ponad 20 mln yuanów (1,9 mln euro) na wsparcie rozwoju lokalnego oprogramowania przeznaczonego dla GIS. W ocenie ministerstwa chińskie produkty nie ustępują światowym. Technologie GIS znajdują w Chinach szerokie zastosowanie m.in. w: geodezji i kartografii, geologii, gospodarce wodnej.

Xinhua


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS