Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-14| Geodezja, GIS, Firma, Software, Instytucje

Leica Geosystems głównym partnerem OGC


Firma Leica Geosystems Geospatial Imaging uzyskała status głównego partnera organizacji Open Geospatial Consortium (OGC).

Oznacza to uczestnictwo tej firmy w pracach Komitetu OGC, jak również prawo głosu przy zatwierdzaniu standardów technicznych. Poza tym główny partner bierze udział w opracowaniu strategii marketingowej konsorcjum, określaniu kluczowych kierunków działalności i wyborze władz. Ten sam status mają także firmy: Autodesk, Bentley Systems, ESRI, Google, Intergraph Corp., MapInfo Corp., SeiCorp. Ltd., Oracle – wszystkie z USA, Rolta Ltd. (Indie), WhereGroup GmbH (Niemcy) oraz instytucje takie jak: Ministerstwo Nauki i Technologii (Indie), Ministerstwo ds. Zasobów Naturalnych (Kanada), Departament ds. Bezpieczeństwa Narodowego (USA).
Status członka stowarzyszonego OGC ma Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, które jest jedyną polską organizacją w OGC.

Leica Geosystems Geospatia Imaging jest częścią szwedzkiej grupy Hexagon.

Źródło: Leica Geosystems, OGC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS