wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-04| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Stonex S900T już w Polsce

Oferta odbiorników GNSS RTK włoskiej marki Stonex wzbogaciła się o model S900T. Możliwość śledzenia najnowszych sygnałów satelitarnych oraz zastosowanie zaawansowanej technologii obliczeniowej pozwala na pomiar w nawet najbardziej niedostępnych miejscach – zachwala ten instrument krajowy dystrybutor, firma Czerski Trade Polska.


Stonex S900T już w Polsce

Odbiornik śledzi konstelacje GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS oraz IRNSS. Silny nadajnik UHF i zintegrowany modem GSM 4G zapewniają elastyczność zastosowań, a także szybki transfer danych w wielu formatach (RTCM 2.1, 2.3, 3.0, 3.2, 3.3, CMR, CMRx, RTCA).

Wytrzymała obudowa i certyfikat pyło- i wodoszczelności IP67 czynią ten instrument idealnym do pracy nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Dwie wymienne baterie z funkcją hot-swap pozwalają na nieustanną pracę przez wiele godzin, a funkcja elektronicznej libelli przyspieszy pomiar punktów.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK (na podstawie informacji Czerski TP)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~heniekk O ile mnie wzrok i pamięć nie mylą, nigdzie nie napisałem, że to kłamstwo ;) Ale przechodząc do sedna chciałbym Ci przyznać rację co do tego, że nie wiadomo co autor miał na myśli pisząc o pomiarze "...w nawet najbardziej niedostępnych miejscach". "Niedostępne miejsca" dla kogoś, kto ma doświadczenie w pomiarach satelitarnych, mogłyby być np. zadrzewieniami, czy korytarzami miedzy budynkami, w których do tej pory pomiar mógł być niemożliwy. Osobiście nie chce mi się wierzyć, że jakikolwiek dystrybutor sprzętu napisałby, że odbiornik daje fixa z centymetrową dokładnością np. w gęstym lesie lub w tunelu, bo wiadomo, że to po prostu niemożliwe i byłby to strzał w kolano. Ale podchodząc uczciwie do tematu, jak czytam artykuł powyżej, to nikt w nim nie napisał, że można mierzyć w tunelu czy gęstym lesie i do tego mieć 1 cm błędu i PDOP poniżej 1 :) Ktoś użył sformułowania i nie sprecyzował "najbardziej niedostępnych miejsc", przez to dla każdego mogą być one czymś innym.

HEJTER=NIKT No to najpierw się chwalą, że "mierzy nawet najbardziej niedostępnych miejscach" a teraz mówisz że to kłamstwo? To ja poproszę definicję "najbardziej niedostępnych miejsc" żeby na przyszłość nie było niedomówień.

~123 Dzięki Tobie musiałem przeczytać artykuł raz jeszcze... Po pierwsze w powyższym artykule autor lub autorka nie napisał(a) , że odbiornik mierzy wszędzie. Po drugie oczywiste jest, że w piwnicy i tunelu pomiar GNSS nie będzie możliwy bez względu na markę odbiornika. Oczywiste jest również to, że rozproszenia i odbicia sygnałów GNSS wpływają na obniżenie dokładności i mogą powodować błędy lub uniemożliwić pomiar. Po trzecie nigdy nie mów nigdy, bo trzydzieści lat temu nikt nie myślał o Internecie czy komórkach z Androidem. Po czwarte, najpierw sprawdź czy rzeczywiście "... bzdury wtedy wychodzą..." i dopiero wtedy wydaj uczciwą opinię... Ale oczywiście najłatwiej jest uogólniać.

Nie zrozumiałeś. To nie był żaden hejt tego urządzenia, ale napiętnowanie niedouczonych geodetów, którzy uważają, że GPSem można pomierzyć wszędzie i wszystko, byle jeszcze pokazywał wyniki. Pod drzewem, narożnik budynku 10-piętrowego, droga w tunelu, wszędzie jak leci. Nie ma odbiornika, który skoryguje odbicia czy przysłonięty horyzont, można tylko wprowadzać algorytmy wygładzające, które fałszują wyniki, ale dają przewagę marketingową, bo wtedy "nasze odbiorniki mierzą wszędzie". Prowadziłeś kiedyś podobne testy jak ~geodeta? Bardzo dobry pomysł, gdyby wszystcy tak podchodzili do sprzętu byłoby dużo mniej problemów z wynikami w ośrodkach.

Niby nie, ale jednak na temat... Pod koniec ubiegłego roku wybierałem dla moich pracowników tachimetr robotyczny. Poszukując informacji o nowych rozwiązaniach pomiarowych zauważyłem pewną prawidłowość. Kiedy tylko jakaś firma handlująca sprzętem ogłasza wprowadzenie nowych urządzeń, wówczas od razu pojawia się hejt, co również widać w tym przypadku. Można się domyślać, że to konkurencja, może ktoś po prostu niedowartościowany, a może jedno i drugie. Sądzę, że opinię o działaniu sprzętu jakiejkolwiek firmy można wydać mając z z tym sprzętem jakiekolwiek doświadczenia. Dlatego przetestowałem wybrane rozwiązania i na ich postawie dokonałem wyboru. Bez tych doświadczeń raczej będzie ciężko o uczciwość:) A skąd można wiedzieć, jak coś działa, skoro dopiero weszło na rynek?

Niestety pewnie mierzy. Szkoda, że nikt się nie zastanawia jakie bzdury wtedy wychodzą...

Kiedyś zrobiłem porównanie pomiaru drogi GPSem(GPS Glonass) i tachimetrem (jeden i drugi Leica) w gęstym lesie. Maksymalny błąd 1,5 m

Mierzy to w lesie i pod mostem?

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt