Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2019-02-04 | GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Stonex S900T już w Polsce

Oferta odbiorników GNSS RTK włoskiej marki Stonex wzbogaciła się o model S900T. Możliwość śledzenia najnowszych sygnałów satelitarnych oraz zastosowanie zaawansowanej technologii obliczeniowej pozwala na pomiar w nawet najbardziej niedostępnych miejscach – zachwala ten instrument krajowy dystrybutor, firma Czerski Trade Polska.


Ilustracja: Stonex S900T już w Polsce

Odbiornik śledzi konstelacje GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS oraz IRNSS. Silny nadajnik UHF i zintegrowany modem GSM 4G zapewniają elastyczność zastosowań, a także szybki transfer danych w wielu formatach (RTCM 2.1, 2.3, 3.0, 3.2, 3.3, CMR, CMRx, RTCA).

Wytrzymała obudowa i certyfikat pyło- i wodoszczelności IP67 czynią ten instrument idealnym do pracy nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Dwie wymienne baterie z funkcją hot-swap pozwalają na nieustanną pracę przez wiele godzin, a funkcja elektronicznej libelli przyspieszy pomiar punktów.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK (na podstawie informacji Czerski TP)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

wszysto wszędzie do 5-8mm dzisiaj to już standard, że odbiorniki mierzą klasy stonex mierzą wszędzie z dokładnością do 1cm, jest ich kilka modeli. Jak się wstawia uśmieszek?
  
~heniekk O ile mnie wzrok i pamięć nie mylą, nigdzie nie napisałem, że to kłamstwo ;) Ale przechodząc do sedna chciałbym Ci przyznać rację co do tego, że nie wiadomo co autor miał na myśli pisząc o pomiarze "...w nawet najbardziej niedostępnych miejscach". "Niedostępne miejsca" dla kogoś, kto ma doświadczenie w pomiarach satelitarnych, mogłyby być np. zadrzewieniami, czy korytarzami miedzy budynkami, w których do tej pory pomiar mógł być niemożliwy. Osobiście nie chce mi się wierzyć, że jakikolwiek dystrybutor sprzętu napisałby, że odbiornik daje fixa z centymetrową dokładnością np. w gęstym lesie lub w tunelu, bo wiadomo, że to po prostu niemożliwe i byłby to strzał w kolano. Ale podchodząc uczciwie do tematu, jak czytam artykuł powyżej, to nikt w nim nie napisał, że można mierzyć w tunelu czy gęstym lesie i do tego mieć 1 cm błędu i PDOP poniżej 1 :) Ktoś użył sformułowania i nie sprecyzował "najbardziej niedostępnych miejsc", przez to dla każdego mogą być one czymś innym.
  
HEJTER=NIKT No to najpierw się chwalą, że "mierzy nawet najbardziej niedostępnych miejscach" a teraz mówisz że to kłamstwo? To ja poproszę definicję "najbardziej niedostępnych miejsc" żeby na przyszłość nie było niedomówień.
  
~123 Dzięki Tobie musiałem przeczytać artykuł raz jeszcze... Po pierwsze w powyższym artykule autor lub autorka nie napisał(a) , że odbiornik mierzy wszędzie. Po drugie oczywiste jest, że w piwnicy i tunelu pomiar GNSS nie będzie możliwy bez względu na markę odbiornika. Oczywiste jest również to, że rozproszenia i odbicia sygnałów GNSS wpływają na obniżenie dokładności i mogą powodować błędy lub uniemożliwić pomiar. Po trzecie nigdy nie mów nigdy, bo trzydzieści lat temu nikt nie myślał o Internecie czy komórkach z Androidem. Po czwarte, najpierw sprawdź czy rzeczywiście "... bzdury wtedy wychodzą..." i dopiero wtedy wydaj uczciwą opinię... Ale oczywiście najłatwiej jest uogólniać.
    1 
 1 
Nie zrozumiałeś. To nie był żaden hejt tego urządzenia, ale napiętnowanie niedouczonych geodetów, którzy uważają, że GPSem można pomierzyć wszędzie i wszystko, byle jeszcze pokazywał wyniki. Pod drzewem, narożnik budynku 10-piętrowego, droga w tunelu, wszędzie jak leci. Nie ma odbiornika, który skoryguje odbicia czy przysłonięty horyzont, można tylko wprowadzać algorytmy wygładzające, które fałszują wyniki, ale dają przewagę marketingową, bo wtedy "nasze odbiorniki mierzą wszędzie". Prowadziłeś kiedyś podobne testy jak ~geodeta? Bardzo dobry pomysł, gdyby wszystcy tak podchodzili do sprzętu byłoby dużo mniej problemów z wynikami w ośrodkach.
    1 
 2 
Niby nie, ale jednak na temat... Pod koniec ubiegłego roku wybierałem dla moich pracowników tachimetr robotyczny. Poszukując informacji o nowych rozwiązaniach pomiarowych zauważyłem pewną prawidłowość. Kiedy tylko jakaś firma handlująca sprzętem ogłasza wprowadzenie nowych urządzeń, wówczas od razu pojawia się hejt, co również widać w tym przypadku. Można się domyślać, że to konkurencja, może ktoś po prostu niedowartościowany, a może jedno i drugie. Sądzę, że opinię o działaniu sprzętu jakiejkolwiek firmy można wydać mając z z tym sprzętem jakiekolwiek doświadczenia. Dlatego przetestowałem wybrane rozwiązania i na ich postawie dokonałem wyboru. Bez tych doświadczeń raczej będzie ciężko o uczciwość:) A skąd można wiedzieć, jak coś działa, skoro dopiero weszło na rynek?
    2 
 16 
Niestety pewnie mierzy. Szkoda, że nikt się nie zastanawia jakie bzdury wtedy wychodzą...
    14 
 6 
Kiedyś zrobiłem porównanie pomiaru drogi GPSem(GPS Glonass) i tachimetrem (jeden i drugi Leica) w gęstym lesie. Maksymalny błąd 1,5 m
    13 
 7 
Mierzy to w lesie i pod mostem?
    6 
 6 



zobacz też:

Premiera odbiornika Sokkia GRX 3

Oferta precyzyjnych odbiorników GNSS marki Sokkia (część grupy Topcon) rozszerzyła się właśnie o model GRX3...

Tersus Oscar: wychylanie tyczki bez kalibracji

Nieznana (jeszcze) na polskim rynku chińska firma Tersus wprowadziła do sprzedaży geodezyjny odbiornik...

Premiera odbiornika CHC i50

Oferta chińskiej firmy CHC Navigation wzbogaciła się o odbiornik geodezyjny i50.


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
dla współrzędnych geodezyjnych powierzchnią odniesienia jest elipsoida obrotowa?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Staszic (1755-1826)

Stanisław Staszic (1755-1826)
Geolog, organizator przemysłu i nauki, publicysta, działacz społeczny, ksiądz katolicki; wybitny przedstawiciel polskiego oświecenia. Urodził się w pierwszych dniach listopada 1775 r. w Pile w rodzinie mieszczańskiej. Jego ojciec oraz dziadek byli...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1811
Początek pomiarów topograficznych na terenie Szwecji i Norwegii. Prace wykonują topografowie wojskowi.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama