wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-25| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Premiera odbiornika Sokkia GRX 3

Oferta precyzyjnych odbiorników GNSS marki Sokkia (część grupy Topcon) rozszerzyła się właśnie o model GRX3. Producent zwraca w nim uwagę m.in. na niewielkie wymiary i wagę oraz uniwersalność.


Premiera odbiornika Sokkia GRX 3

Na 226 kanałach urządzenie może śledzić wszystkie aktualne i planowane sygnały systemów: GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, IRNSS, QZSS oraz SBAS. Wyposażony jest ponadto w 9-osiową inercyjną jednostkę pomiarową (tj. składającą się z 3-osiowych żyroskopu, kompasu i akcelerometru), która pozwala kompensować wychylenie tyczki do 15 stopni.

Urządzenie można skonfigurować zarówno jako stację bazową, jak i odbiornik ruchomy. Może być także wykorzystywane w pomiarach hybrydowych, wspólnie z tachimetrami robotycznymi.

Przy wymiarach 150 x 100 x 150 mm odbiornik waży niecałe 1,15 kg. Obudowa Sokkia GRX3 spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP67.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Za drogi Tak, odbiornik GS18T jest zdecydowanie za drogi dla większości geodetów w Polsce, bo kosztuje 60 tys zł netto.

gps GS 18 T za drogi na polskie warunki ? ciekawe bo wszyscy znajomi kupili ten model. Czyli kasa w geodezji jest, może nie widać ale sporo firm inwestuje. Ale po testach faktycznie dobry sprzęt Leica GS18T. II miejsce Geomax Z35PRO TAG sokkia ? kiedyś dobra marka, dziś nie istnieje. Szkoda, że Topcon wykupił.

. Po co robić to samo, tylko że w innej obudowie lub zmienić nazwę z v.0 na v.01., na prawdę to coś daje w sprzedaży? geodeci są aż tak naiwni?Żadnej innowacyjności nie ma w tych odbiornikach. W biurze korzystamy przez 7 lat z jednego odbiornika trimbla r6 (bezawaryjny), dla wychylenia tyczki w takim stanie co reprezentują teraz firmy nie opłaca się kupowaćtych "nowych". Rozumiem lecia gs18t- to jest prawdziwe wychylenie, ale za drogie jak na polskie warunki.

Pytanie Czyżby to Topcon HiPer VR tylko w szaro-niebieskiej odsłonie zamiast żółto-szarej ?

. a cena?

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt