wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-07| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Precyzyjne odbiorniki Trimble'a nie tylko dla geodetów

Podczas konferencji Trimble Dimensions w Las Vegas amerykańska firma Trimble zaprezentowała precyzyjne odbiorniki satelitarne przeznaczone dla branży budowlanej oraz ekip dochodzeniowych.


Precyzyjne odbiorniki Trimble'a nie tylko dla geodetów

Oferta sprzętu dla budowlańców rozszerzyła się o dwa modele typu smart antenna – SPS785 oraz udoskonalony SPS986. SPS785 ma być rozwiązaniem z niższej półki cenowej. Oferuje przy tym m.in. odbiór sygnałów ze wszystkich konstelacji GNSS, niewielką wagę, kompaktową obudowę czy antenę radia wbudowaną w tyczkę. Odbiornik jest kompatybilny z oprogramowaniem Trimble Siteworks, które pozwala pracować wszystkim ekipom na tych samych zestawach danych.

Nowością w modelu SPS986 jest z kolei wbudowany pochyłomierz – geodetom znany chociażby z modelu R10. W ocenie producenta znacznie zwiększa on produktywność (użytkownik nie musi bowiem każdorazowo pionować tyczki), a jednocześnie poprawia dokładność pomiaru. Nowością w tym instrumencie jest także automatyczny pomiar wysokości anteny. Trimble podpowiada, że dzięki nowym funkcjom SPS986 można przymocować do pojazdu i z powodzeniem sprawnie pozyskiwać dane do numerycznego modelu terenu budowy.

Nowe narzędzie od Trimble’a dostały także ekipy dochodzeniowe. Na zestaw Trimble Forensics GNSS składają się: odbiornik satelitarny R4sLE, tablet T10 lub kontroler TDC100, a także oprogramowanie Trimble Forensics Capture. Producent podkreśla, że premiera tego zestawu poszerza zakres technologii pomiarowych, jakie mogą być wykorzystywane przez ekipy śledcze użytkujące tę aplikację. Oprócz odbiorników satelitarnych platforma Trimble Forensics Capture pozwala korzystać również z danych gromadzonych przy użyciu tachimetrów, skanerów laserowych oraz bezzałogowych maszyn latających.

Trimble Forensics Capture
Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wynaiwni Co wy gadacie jaki pieczątki. Oni to sobie zmierzą, wrzucą na mapę za 30zeta z ośrodka i po żadną pieczątkę do weryfikatora nie będą w kolejce stać.

Jeszcze popłaszczą się przed weryfikatorami i kolejną pieczątkę też dostaną.

pieczatka to niech se sami tą pieczątke walną i po sprawie. jak się dziady nie będą szanować i klepać byle co za psi grosz to do lamusa

Geodeci do lamusa Teraz klienci sami zrobią inwentaryzację i zadzwonią po pieczątkę

4 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt