wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-09-11| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje, Kataster

Posiedzenie Rady ds. implementacji dyrektywy INSPIRE


W Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii odbyło się dzisiaj (11 września) kolejne posiedzenie Rady ds. Implementacji INSPIRE. Członkowie Rady podjęli uchwałę, której treść przytaczamy poniżej.

Uchwała Rady ds. Implementacji INSPIRE z 11 września 2007 r. w sprawie podstaw prawnych Polskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Rada stwierdza konieczność prowadzenia prac nad podstawami prawnymi PIIP w pilnym trybie, z dotrzymaniem terminu transpozycji dyrektywy INSPIRE (15 maja 2009 r.). Zdaniem Rady powinien się tym zająć zespół ekspertów korzystający z konsultacji Rady oraz współdziałający z zespołem, który będzie kontynuował prace nad prawem geodezyjnym.

Rada, powołując się na art.19, ust. 2 dyrektywy INSPIRE, zwraca się z wnioskiem do Głównego Geodety Kraju o:
● zapewnienie możliwie pilnego opracowania tabeli relacji między dyrektywą INSPIRE a środkami jej transpozycji (z pełnym uwzględnieniem istniejącego stanu prawa w zakresie geoinformacji), jako materiału wyjściowego dla prac legislacyjnych dotyczących PIIP oraz INSPIRE*
● zwrócenie się do organów centralnej administracji rządowej uznanych jako wiodące w tematyce INSPIRE** z prośbą o opracowanie informacji określającej przepisy ustawowe i wykonawcze, które powinny być w zakresie kompetencji danego organu zmienione lub wprowadzone jako nowe na skutek dyrektywy INSPIRE.

* Opracowana tabela będzie wstępną wersją tabeli określonej w punkcie 30 preambuły dyrektywy.
** W dokumencie Rady "Tematy danych przestrzennych INSPIRE oraz ich przyporządkowanie organom centralnej administracji rządowej" przyjętym na posiedzeniu w dniu 2.07.2007 (z późniejszymi zmianami).

KPK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS