wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-16| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Instytucje

Galileo: Start drugiego satelity testowego jesienią


Europejska Agencja Kosmiczna przeniosła na jesień start Giove-B, drugiego satelity testowego europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Według kierujących programem, pierwszy satelita Giove-A przekazuje wystarczająco dużo danych dla zapewnienia rozdzielenia częstotliwości sieci. „Nie ma konieczności pilnego startu Giove-B” - zapewnił Guliano Gatti z ESA.
Giove-B (oficjalna nazwa GSTB-V2/B) został zaprojektowany przez konsorcjum Galileo Industries, w skład którego wchodzą: Alcatel Space Industries, Alenia Spazio, Astrium GmbH, Astrium Ltd i Galileo Sistemas y Servicios. Sputnik wyposażony jest w pasywne wodorowe masery i może nadawać sygnał korzystając z trzech zsynchronizowanych kanałów. Jego start planowano pierwotnie na wiosnę br.
System nawigacji satelitarnej Galileo jest inicjatywą Unii Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej i będzie współdziałać z funkcjonującymi już systemami GPS i GLONASS. Działanie Galileo rozpocznie się z chwilą umieszczenia w kosmosie czterech satelitów. W kolejnym etapie na orbitach znajdzie się jeszcze 26 satelitów. Testowy Giove-A (zbudowany przez Surrey Satellite Technology Ltd z Wlk. Brytanii) został wystrzelony z kosmodromu Bajkonur 28 grudnia ub. r. na pokladzie rakiety Sojuz, a pierwszy sygnał nadał 12 stycznia. Europejski system nawigacji satelitarnej osiągnie pełną zdolność operacyjną w 2010 r., a jego budowa pochłonie 3,4 mld euro.

geodezja

BBC, sience.compulenta.ru


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt