Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-21| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

Powstaje Hessen Galileo Centre


Rząd Hesji i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), poinformowały o planach utworzenia Centrum Galileo w Hesji (Hessen Galileo Centre). Jego zadaniem będzie m.in. prowadzenie akcji informacyjnej na temat europejskiego systemu nawigacji satelitarnej oraz oferowanie usług firmom, planującym pracować przy budowie systemu.

Ośrodek zostanie stworzony przez Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych ESA (ESOC) w Darmstadt i rząd Hesji. Ideę budowy potwierdziło szczegółowe studium, opracowane w 2005 r. na zlecenie ESA i rządu Hesji. W przyszłości centrum ma się stać inkubatorem nowych technologii. Jako miejsce lokalizacji wybrano rejon portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem. Prace rozpoczną się jesienią br. i potrwają do 2009 r. Do połowy 2007 r. planowany jest nabór personelu i akcja informacyjna, następnie rozpoczną się prace nad tworzeniem inkubatora i założeniem sieci Galileo na terenie regionu Ren-Men (okolice Frankfurtu). Faza operacyjna nastąpi z chwilą rozpoczęcia przez zainteresowane firmy działalności biznesowej, ukierunkowanej na potrzeby systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Koszt budowy centrum, w wysokości 1,1 mln euro, pokryją ESA i rząd Hesji.

geodezja

ESOC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS