wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-21| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

Powstaje Hessen Galileo Centre


Rząd Hesji i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), poinformowały o planach utworzenia Centrum Galileo w Hesji (Hessen Galileo Centre). Jego zadaniem będzie m.in. prowadzenie akcji informacyjnej na temat europejskiego systemu nawigacji satelitarnej oraz oferowanie usług firmom, planującym pracować przy budowie systemu.

Ośrodek zostanie stworzony przez Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych ESA (ESOC) w Darmstadt i rząd Hesji. Ideę budowy potwierdziło szczegółowe studium, opracowane w 2005 r. na zlecenie ESA i rządu Hesji. W przyszłości centrum ma się stać inkubatorem nowych technologii. Jako miejsce lokalizacji wybrano rejon portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem. Prace rozpoczną się jesienią br. i potrwają do 2009 r. Do połowy 2007 r. planowany jest nabór personelu i akcja informacyjna, następnie rozpoczną się prace nad tworzeniem inkubatora i założeniem sieci Galileo na terenie regionu Ren-Men (okolice Frankfurtu). Faza operacyjna nastąpi z chwilą rozpoczęcia przez zainteresowane firmy działalności biznesowej, ukierunkowanej na potrzeby systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Koszt budowy centrum, w wysokości 1,1 mln euro, pokryją ESA i rząd Hesji.

geodezja

ESOC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt