Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-29| GIS, Teledetekcja

Łatwiejszy dostęp do zobrazowań PlanetScope

Krakowska firma ProGea 4D udostępniła nową usługę, która ułatwia zakup zobrazowań z konstelacji satelitów PlanetScope dla mniejszych obszarów.


Łatwiejszy dostęp do zobrazowań PlanetScope

Konstelacja PlanetScope składa się z niemal 200 nanosatelitów, których waga nie przekracza 5 kg, a wymiary to zaledwie 10 x 10 x 30 cm. Pomysł amerykańskiej firmy Planet, by utworzyć i umieścić w przestrzeni okołoziemskiej tak dużą ilość urządzeń, owocuje wykonywaniem codziennie około 260 mln km kw. zobrazowań satelitarnych w rozdzielczości 3 m.

Częsta, niemal codzienna rewizyta nad każdym obszarem Ziemi pozwala na wykorzystywanie tych zobrazowań w monitoringu wszelkich zmian np. związanych z klęskami żywiołowymi, realizacją inwestycji, czy rozwojem roślinności. Między innymi do takich zastosowań firma Planet przygotowała specjalne programy monitoringu satelitarnego. Obecnie dostępnych jest kilka typów monitoringu – monitoring codzienny, tygodniowy, 2-tygodniowy, kwartalny oraz roczny. Jednak w takim przypadku trzeba z góry określić obszar zainteresowań (AOI) i zamówić jednorazowo stosunkowo duży zestaw danych.

Opcja ta jest wygodna, ponieważ użytkownik otrzymuje dostęp do przeglądarki PlanetExplorer, z której samodzielnie wybiera i pobiera zobrazowania zgodnie z określoną w zakupionym programie częstotliwością. Niestety, rozmiar zamówienia może czasami stanowić problem. By go rozwiązać, firma ProGea 4D, obecnie jedyny w Polsce dystrybutor zobrazowań PlanetScope, uruchomiła nową usługę, umożliwiającą zakup takich obrazów dla stosunkowo niewielkich obszarów. Minimalną wartość zamówienia stanowi jedna scena PlanetScope mająca wymiary ok. 24 x 7 km (w zależności od szerokości geograficznej) lub wybrane AOI o powierzchni co najmniej 500 km kw.

Użytkownik zainteresowany zobrazowaniami PlanetScope może samodzielnie sprawdzić dostępność zobrazowań, korzystając z przeglądarki PlanetExplorer, która umożliwia przeglądanie bogatych archiwów zobrazowań firmy Planet.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS