wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-04| GIS, Teledetekcja

Kolejne możliwości wypróbowania zobrazowań satelitarnych Planet

Firma Planet udostępniła w pełni funkcjonalną, próbną wersję przeglądarki PlanetExplorer, dzięki której wszyscy użytkownicy po zarejestrowaniu uzyskują dostęp do kompletnej bazy zobrazowań tej spółki w pełnej rozdzielczości. Dla konstelacji kilkudziesięciu nanosatelitów PlanetScope to 3,125 m, a dla pięciu satelitów RapidEye – 5 m. Korzystając z tej platformy, można także przeglądać, porównywać i pobierać ogólnodostępne zobrazowania Landsat 8 i Sentinel-2.


Kolejne możliwości wypróbowania zobrazowań satelitarnych Planet

Wprowadzona przez firmę Planet przeglądarka jest ciekawym i innowacyjnym narzędziem pozwalającym na szybkie i wygodne przeglądanie oraz pobieranie zobrazowań satelitarnych. Wspomniana spółka, wprowadzając to narzędzie, odchodzi od klasycznego systemu dostarczania zobrazowań, w którym zamówienie i dostawa trwa co najmniej kilka dni, a klient nie ma wcześniej możliwość zobaczenia kupowanego produktu. Tutaj każdy może sam przeglądać i wybierać odpowiadające jego potrzebom zobrazowania, po czym za pomocą kilku kliknięć je zamawiać. Następnie wybrane dane satelitarne są przetwarzane w chmurze i zazwyczaj po kilku minutach są już gotowe do pobrania.

Ponadto przeglądarka PlanetExplorer jest nieustannie rozwijana i wyposażana w nowe, przydatne funkcje. W ostatnim czasie dodano eksperymentalne narzędzie pozwalające na automatyczne wykrywanie zmian. Wcześniej wprowadzono możliwość łatwego porównywania zdjęć, dzięki intuicyjnemu „suwakowi” oraz możliwości ustawienia przeźroczystości. Funkcje te pozwalają porównywać obrazy piksel po pikselu, dając możliwość obserwacji zachodzących w środowisku zmian. Można dzięki temu zobaczyć np., jak dojrzewają uprawy, rozwijają się miasta lub zaobserwować skutki mniej korzystnych zdarzeń, takich jak klęski żywiołowe czy działania zbrojne.

Aby korzystać przez 14 dni z tych wszystkich opcji przeglądarki PlanetExplorer, należy dołączyć do programu, wypełniając formularz.

W Polsce dystrybutorem zobrazowań satelitarnych amerykańskiej firmy Planet jest krakowska firma geoinformatyczna ProGea4D.

Źródło: ProGea4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS