wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-04| GIS, Teledetekcja

Kolejne możliwości wypróbowania zobrazowań satelitarnych Planet

Firma Planet udostępniła w pełni funkcjonalną, próbną wersję przeglądarki PlanetExplorer, dzięki której wszyscy użytkownicy po zarejestrowaniu uzyskują dostęp do kompletnej bazy zobrazowań tej spółki w pełnej rozdzielczości. Dla konstelacji kilkudziesięciu nanosatelitów PlanetScope to 3,125 m, a dla pięciu satelitów RapidEye – 5 m. Korzystając z tej platformy, można także przeglądać, porównywać i pobierać ogólnodostępne zobrazowania Landsat 8 i Sentinel-2.


Kolejne możliwości wypróbowania zobrazowań satelitarnych Planet

Wprowadzona przez firmę Planet przeglądarka jest ciekawym i innowacyjnym narzędziem pozwalającym na szybkie i wygodne przeglądanie oraz pobieranie zobrazowań satelitarnych. Wspomniana spółka, wprowadzając to narzędzie, odchodzi od klasycznego systemu dostarczania zobrazowań, w którym zamówienie i dostawa trwa co najmniej kilka dni, a klient nie ma wcześniej możliwość zobaczenia kupowanego produktu. Tutaj każdy może sam przeglądać i wybierać odpowiadające jego potrzebom zobrazowania, po czym za pomocą kilku kliknięć je zamawiać. Następnie wybrane dane satelitarne są przetwarzane w chmurze i zazwyczaj po kilku minutach są już gotowe do pobrania.

Ponadto przeglądarka PlanetExplorer jest nieustannie rozwijana i wyposażana w nowe, przydatne funkcje. W ostatnim czasie dodano eksperymentalne narzędzie pozwalające na automatyczne wykrywanie zmian. Wcześniej wprowadzono możliwość łatwego porównywania zdjęć, dzięki intuicyjnemu „suwakowi” oraz możliwości ustawienia przeźroczystości. Funkcje te pozwalają porównywać obrazy piksel po pikselu, dając możliwość obserwacji zachodzących w środowisku zmian. Można dzięki temu zobaczyć np., jak dojrzewają uprawy, rozwijają się miasta lub zaobserwować skutki mniej korzystnych zdarzeń, takich jak klęski żywiołowe czy działania zbrojne.

Aby korzystać przez 14 dni z tych wszystkich opcji przeglądarki PlanetExplorer, należy dołączyć do programu, wypełniając formularz.

W Polsce dystrybutorem zobrazowań satelitarnych amerykańskiej firmy Planet jest krakowska firma geoinformatyczna ProGea4D.

Źródło: ProGea4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt