Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-23| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

AutoCAD 2019 wzbogacony o narzędzia Map 3D

Popularne oprogramowanie projektowe AutoCAD dostępne jest już w wersji 2019. W programie zaszły istotne zmiany również z punktu widzenia geodetów i specjalistów od GIS-u.


AutoCAD 2019 wzbogacony o narzędzia Map 3D

Dotychczas wokół AutoCAD-a producent rozwijał szeroki pakiet aplikacji specjalistycznych, które rozszerzały możliwości tego środowiska o narzędzia przeznaczone dla różnych branż. Począwszy od wersji 2019 programy te stają się zestawami narzędzi dostępnymi w ramach subskrypcji na AutoCAD-a (wyjątkiem jest Civil 3D). Tym samym – jak wylicza producent – użytkownicy zyskują dostęp do aż 750 tys. narzędzi pogrupowanych w następujące zestawy:
• AutoCAD Architecture (architektura),
• AutoCAD Mechanical (projektowanie mechaniczne),
• AutoCAD Electrical (projektowanie elektryczne),
• AutoCAD MEP (instalacje mechaniczne, elektryczne i hydrauliczne),
• AutoCAD Raster Design (przekształcanie grafiki rastrowej),
• AutoCAD Plant 3D (projektowanie 3D procesów technologicznych),
• AutoCAD Map 3D (tworzenie map 3D).

Z punktu widzenia użytkowników z branży geodezyjnej i GIS-owej szczególnie istotny wydaje się ten ostatni punkt. AutoCAD Map 3D jest bowiem oprogramowaniem oferującym szeroki zestaw danych do wizualizacji, edycji i analizowania danych przestrzennych, w tym do pracy na chmurze punktów.

AutoCAD Map 3D

Okno AutoCAD Map 3D

Kolejną istotną nowością w pakiecie AutoCAD 2019 są aplikacje webowa i mobilna. Pozwalają one na wyświetlanie, edycję i udostępnianie projektów w formacie DWG odpowiednio w przeglądarce internetowej oraz na urządzeniach mobilnych.

Mobilna aplikacja AutoCAD 2019

Mobilna aplikacja AutoCAD 2019

Inne nowości w AutoCAD 2019 to m.in.:
• Grafika 2D – dwa razy szybsze powiększanie i przesuwanie oraz możliwość zmiany kolejności rysowania i właściwości warstw.
• Porównywanie DWG – narzędzie do porównywania dwóch wersji rysunku, a także do dokumentowania różnic między nimi.
• Widoki współdzielone – publikowanie widoków projektowych rysunku w przeglądarce internetowej w celu ich przeglądania i komentowania.
• Interfejs użytkownika – lepsze wrażenia wizualne dzięki nowym ikonom w stylu Flat Design oraz udoskonaleniom w zakresie obsługi rozdzielczości 4K.
• Import plików PDF – funkcja importu geometrii, w tym plików czcionek SHX, wypełnień, obrazów rastrowych i tekstu TrueType, do rysunku z pliku PDF

Podstawowy koszt rocznej subskrypcji na AutoCAD 2019 (wraz z dostępem do zestawów narzędzi oraz aplikacji webowej i mobilnej) wynosi 8,8 tys. zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS