Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-01-30 | GNSS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja

Znamy najlepsze prace dyplomowe

Magisterka, której celem było opracowanie serwisu internetowego do wizualizacji rezultatów walidacji orbit satelitów multi-GNSS z wykorzystaniem danych SLR, zwyciężyła w konkursie na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia w roku akademickim 2016/2017. Do najnowszej edycji konkursu zgłoszono łącznie 29 prac magisterskich oraz 15 inżynierskich (w ubiegłym roku było to odpowiednio 35 i 28 prac).


Ilustracja: Znamy najlepsze prace dyplomowe

Do rywalizacji prac magisterskich najwięcej propozycji wpłynęło z AGH w Krakowie (10), ponadto 8 z Politechniki Warszawskiej, 5 z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, 3 z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i 3 z WAT w Warszawie. Natomiast wśród prac inżynierskich 8 wpłynęło z Politechniki Warszawskiej, 2 z Politechniki Wrocławskiej, 2 z Akademii Morskiej w Szczecinie oraz po jednej z: WAT, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, UWM w Olsztynie, PWSTE w Jarosławiu i AGH.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów na kierunku geodezja i kartografia, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania. Prace oceniała 20-osobowa komisja konkursowa, której przewodniczącym był dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński, prof. PW. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Główny Geodeta Kraju. Uroczyste wręczenie nagród planowane jest na przełom marca i kwietnia br.

Najlepsze prace magisterskie:

I. Radosław Jacek Zajdel „Opracowanie serwisu internetowego do wizualizacji rezultatów walidacji orbit satelitów multi-GNSS z wykorzystaniem danych SLR”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu; opiekun pracy dr hab. inż. Krzysztof Sośnica (więcej)

II Wojciech Pęczek „Pozyskanie i opracowanie danych z bezzałogowego statku powietrznego własnej konstrukcji”, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie; opiekun dr inż. Tomasz Owerko.

III. Dariusz Strugarek „Analiza porównawcza orbit satelity GOCE opartych na obserwacjach GPS z laserowymi pomiarami odległości SLR”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu; opiekun dr hab. inż. Krzysztof Sośnica.

Wyróżnienia: • Artur Leńczuk „Wykorzystanie gradiometrii satelitarnej z misji GOCE w badaniach niejednorodności skorupy ziemskiej na obszarze Polski”, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska; opiekun pracy: prof. dr hab. inż. Marcin Barlik; • Jakub Krzysztof Wabiński „Metodyka opracowania tyflomap z wykorzystaniem druku 3D”, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego; opiekun dr hab. inż. Albina Mościcka.

Najlepsze prace inżynierskie:

I. Mateusz Bielecki „Wpływ parametrów nalotu i warunków wyrównania bloku zdjęć niskopułapowych pozyskanych kamerą typu Rolling Shutter”, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska; opiekun dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński

II. Magdalena Węgrzyn „Opracowanie aplikacji turystycznej z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości”, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego; opiekun dr hab. inż. Albina Mościcka

III. Paulina Dorota Cierpich, Justyna Ruchała „Analiza porównawcza Numerycznych Modeli Terenu oraz dokładności ortofotomapy na przykładzie otuliny Poleskiego Parku Narodowego”, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie; opiekun dr inż. Edyta Puniach (artykuł na ten temat opublikowalismy w GEODECIE 1/2017)

Wyróżnienia: • Daniel Szulczewski, Michał Łoń „Wykorzystanie danych z lotniczego skanowania laserowego i zdjęć fotogrametrycznych w tworzeniu i aktualizacji trójwymiarowego modelu miasta”, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska; opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła; • Aleksandra Magdalena Tobiasz „Wykorzystanie archiwalnych obrazów do wizualizacji 3D grodu Biskupin”, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska; opiekun dr hab. inż. Dorota Zawieska.

Źródło: SGP, AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Lecho, święte słowa! Wszystko jedna klika, grupa "geodetów" - profesorków od sprzedawania kłamstwa o zawodzie, potem grupa "geodetów" - biznesmenów od cyfryzowania śmieci zwanych państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym za stawki niższe niż wszelkie normy przewidują, i jeszcze grupa "geodetów" - strażników pieczęci, WINGIKów od trzymania wykonawców za pysk, działaczy stowarzyszeń od szkoleń i udzielania uprawnień które nie mają żadnego znaczenia w obecnych warunkach, czy wreszcie grupa "geodetów" - urzędników wyżywających się na wykonawcach bo dano im władzę bez ograniczeń i nadzoru. Środowisk zawodowe pod tytułem - Coś tam, coś tam ... i kamieni kupa.
    3 
 2 
Geodeci to najbardziej zdziałały i zubożały zawód. Harują w pocie czoła za głodowe stawki bo jeszcze jadą na opinii społecznej że są kimś. Liczą na odmianę losu ale ona nie nastąpi. Pytacie o tematykę prac dyplomowych dlaczego takie a nie inne, dlaczego nie na temat geodezji itp. Odpowiadam: tematy prac maja korelować i być uwięczeniem propagandy sukcesu i procederu oszustwa serwowanego przez profesorów. Uczelnie to folwarki profesorów którzy mają jeden cel wyprodukować jak najwięcej absolwentów aż do całkowitego upadku zawodu.
    3 
 2 
były żadna praca nie jest w temacie taszczenia sprzętu i łopaty, jednak praca strikte w zawodzie m.in. polega na powyższm, ludzie pracujący w pokrewnych branżach to zwyczajnie parę % naprodukowanej populacji geodetów, reszta może znaleźć robotę jedynie w firmach geodezyjnych Krzak, gdzie w zawodzie nigdy nie osiągną nawet średniej krajowej. Gwoli ścisłości, nie pracuje w geodezji gdyż szkoda życia na bycie dziadem, a życie podobno jest jedno, a skończyłem drugie studia, po których jestem o dwie ligi wyżej niż geodeta. Ps już widziałem niejednego dziada zachwalającego geodezje, a jeżdżącego starym 20letnim gratem w koszuli kupionej w pewexie. Może wytłumaczysz to zjawisko?
    3 
 4 
były jakbyś nie zauważył, to żadna z prac nie jest w temacie "taszczenia sprzętu i łapaty", tak więc spokojnie - im raczej nie grozi twój los ;) a jako była laureatka jeszcze dodam, że sama nie tacham, nie jestem przesadnie pracowita, a 3 tysiaki to miałam zaraz po studiach, teraz znacznie więcej
  
 6 
apel do prymusów haha a potem do roboty w gumofilcach w krzokach na deszczu w trepach z metalową podeszwą za 2 może kiedyś za 3 tysiaki z gracją taszcząc sprzęt i łapatę (jak któryś będzie miał farta i będzie zdolny i pracowity to może dojdzie do tych trzech). Ludzie po ch.... studiujecie to gów... po którym będziecie dziadami
    6 
 3 
Niestety nigdzie. Zwykle jest tak, że jeśli czegoś z pracy nie opublikują (autor z promotorem lub sam autor), to dostęp jest słaby. Praca jest w archiwum uczelni i tyle. Z wyjątkami.
  
 1 
Gdzie można przeczytać te prace? Kiedyś podawane były linki. Same tytuły prac mało mówią o zawartości i jakości.
    1 
 2 



zobacz też:

Nagrody za najlepsze prace dyplomowe na kierunku geodezja i kartografia wręczone

Podczas XXIII Międzynarodowych Polsko-Czesko-Słowackich Dni...

Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe

Magisterka o lotniczym skaningu laserowym i inżynierka o dronie zwyciężyły w konkursie na najlepsze prace...

Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe z kartografii i geoinformacji

Praca o tym, jak partycypacyjny GIS może pomóc w projektowaniu i rewitalizacji...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-02 | WARSZAWA
Wyższy wymiar bezpieczeństwa - GIS w ochronie ludności
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skanowanie szlaku kolejowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Państwowa Szkoła Miernicza w Warszawie swą pierwszą siedzibę miała przy ulicy Siennej 3?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marian Brunon Piasecki (1904-1980)

Marian Brunon  Piasecki  (1904-1980)
Urodził się 6 października 1904 roku w Stanisławowie koło Mińska Mazowieckiego. Absolwent Gimnazjum im. W. Górskiego w Warszawie. W roku 1923 rozpoczął studia na Wydziale Geodezji Politechniki Warszawskiej. Po ich ukończeniu (1927 r.) rozpoczął...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1447-1449

1447-1449
Powstaje "Mappamundi" (Mapa Świata) Fra Mauro, kameduły z Murano k. Wenecji, kulminacja średniowiecznej kartografii.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama