Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-19| Geodezja, Edukacja

Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe

Magisterka o lotniczym skaningu laserowym i inżynierka o dronie zwyciężyły w konkursie na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia w roku akademickim 2015/16.


Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe

Kategoria prace magisterskie
I miejsce – Agata Walicka „Modelowanie sygnału full waveform w lotniczym skaningu laserowym”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji; opiekun: prof. Andrzej Borkowski.
II miejsce – Tomasz Kur „Implementacja wariantów metody Remove-Restore w środowisku Matlab”, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii; opiekun: dr Tomasz Olszak.
III miejsce – Estera Trzcina „Tomografia troposfery z obserwacji GNSS jako źródło danych o dynamice atmosfery”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji; opiekun: dr hab. Witold Rohm.
Wyróżnienie – Marek Vogt „Analiza metodyki wyznaczania okultacyjnych satelitarnych sondaży troposferycznych (GNSS RO)”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji; opiekun: dr hab. Witold Rohm.

Kategoria prace inżynierskie
I miejsce – Maciej Czapiewski „Badanie użyteczności prostego drona wyposażonego w kamerę do pomiarów”, Politechnika Koszalińska, Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji; opiekun: dr Wolfgang Kresse.
II miejsce – Michał Rabiński „Analiza dokładności wyznaczania orbit systemu GNSS”, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, opiekun: dr Dominik Próchniewicz.
III miejsce – Konrad Sosnowicz „Wykorzystanie UAV do fotogrametrycznej dokumentacji kolizji i wypadków drogowych”, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii; opiekun: dr hab. Zdzisław Kurczyński; artykuł na podstawie tej pracy opublikowaliśmy w GEODECIE 10/2016.

W tej edycji konkursu zgłoszonych zostało 35 prac magisterskich oraz 28 prac inżynierskich (w ubiegłym roku było to odpowiednio 56 i 14 prac). Uroczyste wręczenie nagród laureatom planowane jest na przełom kwietnia i maja br.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania. Prace oceniała 24-osobowa komisja konkursowa, której przewodniczącym był dr hab. Janusz Walo, prorektor PW.
Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Główny Geodeta Kraju.


Źródło: SGP, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS