Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-01-19 | Geodezja, Edukacja

Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe

Magisterka o lotniczym skaningu laserowym i inżynierka o dronie zwyciężyły w konkursie na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia w roku akademickim 2015/16.


Ilustracja: Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe

Kategoria prace magisterskie
I miejsce – Agata Walicka „Modelowanie sygnału full waveform w lotniczym skaningu laserowym”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji; opiekun: prof. Andrzej Borkowski.
II miejsce – Tomasz Kur „Implementacja wariantów metody Remove-Restore w środowisku Matlab”, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii; opiekun: dr Tomasz Olszak.
III miejsce – Estera Trzcina „Tomografia troposfery z obserwacji GNSS jako źródło danych o dynamice atmosfery”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji; opiekun: dr hab. Witold Rohm.
Wyróżnienie – Marek Vogt „Analiza metodyki wyznaczania okultacyjnych satelitarnych sondaży troposferycznych (GNSS RO)”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji; opiekun: dr hab. Witold Rohm.

Kategoria prace inżynierskie
I miejsce – Maciej Czapiewski „Badanie użyteczności prostego drona wyposażonego w kamerę do pomiarów”, Politechnika Koszalińska, Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji; opiekun: dr Wolfgang Kresse.
II miejsce – Michał Rabiński „Analiza dokładności wyznaczania orbit systemu GNSS”, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, opiekun: dr Dominik Próchniewicz.
III miejsce – Konrad Sosnowicz „Wykorzystanie UAV do fotogrametrycznej dokumentacji kolizji i wypadków drogowych”, Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii; opiekun: dr hab. Zdzisław Kurczyński; artykuł na podstawie tej pracy opublikowaliśmy w GEODECIE 10/2016.

W tej edycji konkursu zgłoszonych zostało 35 prac magisterskich oraz 28 prac inżynierskich (w ubiegłym roku było to odpowiednio 56 i 14 prac). Uroczyste wręczenie nagród laureatom planowane jest na przełom kwietnia i maja br.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania. Prace oceniała 24-osobowa komisja konkursowa, której przewodniczącym był dr hab. Janusz Walo, prorektor PW.
Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Główny Geodeta Kraju.


Źródło: SGP, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

_ Od upowszechnienia się technologi GNSS określanie geodety jako mierniczym jest niczym nie uzasadnione. Obecnie nic się nie mierzy tylko przerabia aby przyjął to PODGiK.
    2 
 3 
info , taka jest nomenklatura w Polsce po II wojnie światowej. Wszyscy mierniczy stali się geodetami. Przy takim założeniu, jakaż jest wg Ciebie różnica pomiędzy geodezją, a miernictwem? Wszystkie szkoły w Polsce powinny kształcić właśnie mierniczych, a geodeci potrzebni są przede wszystkim w politechnicznych instytutach.
    3 
 9 
Uwaga Proszę ekspertów od miernictwa, aby nie mylili pojęcia Geodezja i Miernictwo.
    7 
 6 
@zobrist to nie był konkurs na najprawdziwszą geodezję, tylko na prace obronione na tym kierunku - widocznie takie prace się właśnie pisze. Bardzo boli czytanie tego forum, jak bardzo negowane są wiedza i umiejętności absolwentów. Może jeszcze nie umie szybko zasuwać w terenie, ale nie jest tak, że na niczym się nie zna - zna się chociażby na tematyce swojej pracy i jest to wiedza ekspercka, której centrując teodolit w technikum nie zdobędzie. Wypadałoby to czasem docenić, zamiast od razu mieszać z błotem. Druga sprawa, zarobki jakie są takie są, polecam przebranżowienie.
    5 
 11 
gratulacje dla absolwentów. To ciekawy zawód aczkolwiek warto pomyśleć o przebranżowieniu, bo zwykła geodezja to jednak bardzo ciężki kawałek chleba i niewiele płatny. Dobijają ten zawód: 1.Całkowite podporządkowanie wykonawców prac urzędnikom Służby Geodezyjnej i Kartograficznej - geodeta - dostarczyciel danych zasobu za które musi zapłacić pobierając je i zapłacić za to co pomierzy i wniesie do Zasobu. 2. Chore przepisy prawa. 3. Duża ilość geodetów w Polsce i bardzo niskie zarobki. Warto pomyśleć jak chce się zostać w zawodzie o emigracji ale to też nie dla wszystkich. Jeszcze raz gratuluję bo to wspaniały zawód.
    2 
 9 
Geodezja nie istnieje potwierdzenie znajdziecie wszędzie choćby w tym konkursie. Potem przychodzi taki bencfał po studiach do pracy i wszystkiego go trzeba uczyć od nowa.
    4 
 9 
? ...a można te prace przeczytać gdzieś?
    2 
 8 
Konkurs szkoda czasu. Zgadzam się z przedmowcami. Ją wysłałem swoją pracę mgr , ale nie robiłem jakis prac teoretycznych , jak czytam niektóre tytuły prac to what The f*ck chciało by się rzec. Geodezja z kosmosu ? . Ale widocznie moja praca mgr na temat osnow poziomych ich stanu i porównaniu metoda gps czy się mieści w standardach jest mało praktyczna i złe brzmi. Pozdrawiam serdecznie
    4 
 14 
No i git - medale rozdane :) Bo to taka sztuka dla sztuki aby się wykazać, ma to sens jedynie gdy zamierza się zostać na uczelni i zdobywać kolejne tytuły naukowe w towarzystwie wzajemnej adoracji, opowiadając studentom później już jako promotor (np mając doktorat i wyżej) jaki to wspaniały rozwojowy zawód dający wiele możliwości :) Skoro daje tyle możliwości i taki rozwojowy to po co zostawać na uczelni, he he ...
    4 
 10 
Hmm i co te prace, szczególnie te magisterski,e mają wspólnego z geodezją??!! Górnolotne tematy i analizy, a jakby przyszło do centrowania i poziomowania instrumentu w trudno dostępnym terenie, to już by tak górnolotnie nie było. Tematy akademickie i tyle, nic nie wnoszące do codziennej geodezji.
    10 
 12 
Czy to aby na pewno są prace z geodezji?
    4 
 17 
Powodzenia Absolwentom proponuje przebranżowić się póki mają czas i siłę :) bo im dalej w las tym więcej drzew... szczególnie osoby, które obroniły prace inżinżynierskie.
    2 
 17 



zobacz też:

Skany kontra zdjęcia

Dynamiczny rozwój technik pomiarowych sprawił, że wskazanie jedynej słusznej metody opracowania trójwymiarowego modelu obiektu...

Autorzy najlepszych prac dyplomowych nagrodzeni

Wczoraj (Warszawa, 6 kwietnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ostatniej edycji...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Taryfa Domów Miasta Warszawy z 1784 r. zawierała: nr posesji, nazwisko właściciela, długość posesji, liczbę pięter i okien, opłaty, szerokość ulicy?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Różanka (1927-2018)

Stanisław Różanka (1927-2018)
Geodeta, nauczyciel z 40-letnim stażem, związany z tzw. Warszawską Szkołą Geodezyjną im. Stanisława Kluźniaka, współautor programów nauczania dla zawodu technik geodeta. Stanisław Edward Różanka urodził się 26 października 1927 r. w Gorlicach. Z...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1947
Naukowcy z amerykańskiej Bell Telephone Laboratories: John Bardeen, Walter Brattain i William Shockley zbudowali pierwszy tranzystor (germanowy, ostrzowy). Nie miał on szerszego zastosowania w praktyce, ale jego wynalezienie uważane jest za początek...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2