wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-19| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi

GUGiK kupił nowe odbiorniki dla ASG-EUPOS

Na potrzeby modernizacji systemu ASG-EUPOS Główny Urząd Geodezji i Kartografii zakupił sprzęt dla 12 stacji referencyjnych.


GUGiK kupił nowe odbiorniki dla ASG-EUPOS

W przetargu GUGiK-u wystartowało trzech krajowych dystrybutorów sprzętu: Geotronics Dystrybucja, Leica Geosystems Sp. z o.o. oraz TPI. Kierując się kryteriami: ceny, okresu gwarancji, jakości technicznej oraz dodatkowych funkcjonalności, Urząd najwyżej ocenił propozycję firmy Geotronics Dystrybucja (dystrybutora marki Trimble), która była jednocześnie najtańsza. Wartość podpisanej z nią umowy opiewa na 509 tys. zł (co przekłada się na 42 tys. zł/stację). GUGIK gotowy był zaś wyłożyć na zamówienie nawet około miliona złotych.

W ramach przetargu wykonawca ma dostarczyć 12 zestawów stacji referencyjnych GNSS obejmujących odbiornik z anteną choke ring wraz z akcesoriami. Instrumenty mają być przystosowane do śledzenia systemów: GPS (L1, L2, L5), GLONASS (L1, L2), Galileo (L1, E5a, E5b), EGNOS i BeiDou (B1, B2).

Z wyjaśnień Urzędu sprzed kilku tygodni wynika, że zakupiony sprzęt najprawdopodobniej zastąpi obecnie pracujące odbiorniki dwusystemowe (GPS/GLONASS) na stacjach w Grudziądzu, Iławie, Toruniu, Sierpcu, Ciechanowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Sochaczewie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Krośnie, Wodzisławiu Śląskim oraz w Przemyślu. Nie wykluczone również, że część zakupionych zestawów zostanie przeznaczona na nowe stacje referencyjne, zaplanowane w ramach zagęszczenia sieci systemu ASG-EUPOS. A przypomnijmy, że w planach GUGiK-u jest założenie ich w: Bolesławcu, Braniewie, Głubczycach, Gołdapi, Kołobrzegu, Końskich, Kruszwicy, Łebie, Oświęcimiu, Piszu, Płocku, Radzyniu Podlaskim, Rypinie, Siemiatyczach, Szczecinie, Terespolu, Trzebnicy, Wągrowcu oraz Zamościu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@QQQ Możesz uszczegółowić swoją wypowiedź?

... Kupili sprzęt spełniający pożądane wymagania techniczne za cenę która była widocznie najniższa, kapewu ? I jeszcze jedno - Trimble produkuje odbiorniki na własnych płytach, tworzy technologię "od zera", a Leica ? Kto jest producentem płyty głównej do odbiorników Leica ? ;)

Nie że reklama ale po tym co "wypuściła" Leica to Trimble=CHC, Kolida itp. "Sory" zaspaliście.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt