wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-19| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi

GUGiK kupił nowe odbiorniki dla ASG-EUPOS

Na potrzeby modernizacji systemu ASG-EUPOS Główny Urząd Geodezji i Kartografii zakupił sprzęt dla 12 stacji referencyjnych.


GUGiK kupił nowe odbiorniki dla ASG-EUPOS

W przetargu GUGiK-u wystartowało trzech krajowych dystrybutorów sprzętu: Geotronics Dystrybucja, Leica Geosystems Sp. z o.o. oraz TPI. Kierując się kryteriami: ceny, okresu gwarancji, jakości technicznej oraz dodatkowych funkcjonalności, Urząd najwyżej ocenił propozycję firmy Geotronics Dystrybucja (dystrybutora marki Trimble), która była jednocześnie najtańsza. Wartość podpisanej z nią umowy opiewa na 509 tys. zł (co przekłada się na 42 tys. zł/stację). GUGIK gotowy był zaś wyłożyć na zamówienie nawet około miliona złotych.

W ramach przetargu wykonawca ma dostarczyć 12 zestawów stacji referencyjnych GNSS obejmujących odbiornik z anteną choke ring wraz z akcesoriami. Instrumenty mają być przystosowane do śledzenia systemów: GPS (L1, L2, L5), GLONASS (L1, L2), Galileo (L1, E5a, E5b), EGNOS i BeiDou (B1, B2).

Z wyjaśnień Urzędu sprzed kilku tygodni wynika, że zakupiony sprzęt najprawdopodobniej zastąpi obecnie pracujące odbiorniki dwusystemowe (GPS/GLONASS) na stacjach w Grudziądzu, Iławie, Toruniu, Sierpcu, Ciechanowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Sochaczewie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Krośnie, Wodzisławiu Śląskim oraz w Przemyślu. Nie wykluczone również, że część zakupionych zestawów zostanie przeznaczona na nowe stacje referencyjne, zaplanowane w ramach zagęszczenia sieci systemu ASG-EUPOS. A przypomnijmy, że w planach GUGiK-u jest założenie ich w: Bolesławcu, Braniewie, Głubczycach, Gołdapi, Kołobrzegu, Końskich, Kruszwicy, Łebie, Oświęcimiu, Piszu, Płocku, Radzyniu Podlaskim, Rypinie, Siemiatyczach, Szczecinie, Terespolu, Trzebnicy, Wągrowcu oraz Zamościu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@QQQ Możesz uszczegółowić swoją wypowiedź?

... Kupili sprzęt spełniający pożądane wymagania techniczne za cenę która była widocznie najniższa, kapewu ? I jeszcze jedno - Trimble produkuje odbiorniki na własnych płytach, tworzy technologię "od zera", a Leica ? Kto jest producentem płyty głównej do odbiorników Leica ? ;)

Nie że reklama ale po tym co "wypuściła" Leica to Trimble=CHC, Kolida itp. "Sory" zaspaliście.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt