|2017-11-08|
Imprezy
BIM - polska perspektywa: budowa XXI wieku
Pod takim hasłem 30 listopada odbędzie się druga edycja BIM Day 2017 – jednej z największych branżowych konferencji poświęconych tematyce BIM, organizowana przez Autodesk.
Organizatorzy zapraszają do udziału w dyskusji branżowej o korzyściach, jakie BIM niesie poszczególnym stronom zaangażowanym w proces przygotowania i realizacji inwestycji budowlanych. Szczególny nacisk zostanie położony na wartości BIM dla firm wykonawczych i inwestorów w całym cyklu życia obiektu.
„Spróbujemy zmierzyć się z powszechną opinią o tym, że najwięcej w BIM inwestują architekci, a najwięcej zyskują inwestorzy. Jak jest w rzeczywistości? W jaki sposób przenieść model BIM na plac budowy i biurko inwestora? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas BIM Day 2017” – mówi Przemysław Nogaj, menedżer ds. rozwiązań Autodesk dla architektury i budownictwa.
Tegoroczne spotkanie to blisko 20 merytorycznych sesji prowadzonych przez ekspertów z kraju i zagranicy, którzy wykorzystują BIM w codziennej pracy. To także 4 ścieżki tematyczne do wyboru: legislacja i standardy, BIM dla inwestorów i wykonawców, BIM w infrastrukturze oraz BIM dla architektów, konstruktorów, instalatorów.
Organizatorzy przygotowali dwie sesje infrastrukturalne, które mogą zainteresować geodetów. Przedstawiają one w sposób całościowy proces projektowy i inwestycyjny w infrastrukturze w kontekście wykorzystania BIM. W sesji pierwszej zostanie omówiony bezstratny przepływ danych przez poszczególne etapy powstawania inwestycji infrastrukturalnej: projekt koncepcyjny; przygotowanie danych przestrzennych; wielobranżowy projekt budowlany; koordynacja międzybranżowa oraz nadzór nad realizacją. Druga sesja dotyczyć będzie przebudowy drogi i obejmie pełen proces realizacji projektu infrastrukturalnego – od inwentaryzacji, obróbki chmur punktów, przez opracowanie cyfrowego modelu i zaprojektowanie nowego rozwiązania, kosztorysowanie i harmonogramowanie prac, aż po symulację ruchu podczas remontu, pozwalającą minimalizować utrudnienia na przebudowywanej trasie.
Partnerami wydarzenia są m.in. firmy Faro i Leica, których innowacyjne rozwiązania będzie można zobaczyć i wypróbować w strefie wystawowej.
Opłata za udział w konferencji wynosi 200 zł netto, dla studentów 75 zł.
Źródło: Autodesk
|