wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-07| GIS, Firma

Oto najbardziej obiecujące GIS-owe biznesy

Czasopismo „CIO Review” po raz kolejny przygotowało zestawienie 20 najbardziej obiecujących przedsiębiorstw z branży systemów informacji geograficznej.


Oto najbardziej obiecujące GIS-owe biznesy

Podobnie jak przed rokiem znajdziemy w nim kilka dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku GIS. Są to: Autodesk (twórca pakietu AutoCAD), DigitalGlobe (największy dystrybutor wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych) oraz Trimble (producent aplikacji i urządzeń pomiarowych dla GIS-u i geodezji).

Większość zestawienia zajmują jednak małe przedsiębiorstwa. Część z nich jest już znana na rynku geoinformatycznym. Można wśród nich wymienić chociażby firmy: Boundless (twórcę platformy GIS-owej opartej na otwartym oprogramowaniu), Mapbox (dostawcę rozwiązań kartograficznych bazujących na danych OpenStreetMap), GIS Cloud (autora platformy GIS działającej w chmurze), Orbit GT (producenta oprogramowania m.in. do obróbki danych z systemów mobilnego kartowania) czy TerraGo Technologies (rozwijającą mobilne aplikacje pomiarowe).

Na liście znajdziemy również mniej znane przedsiębiorstwa: Caliper Corporation, Cityworks, Eagle View Technologies, Geobis International, GIS WebTech, GISinc, Leidos, Nearmap, Pixia, PolicyMap czy Royce Geospatial Consultants. Większość z nich to dostawcy oprogramowania GIS-owego dla konkretnych branż (m.in. dla sektora obronnego czy zarządzania nieruchomościami). Nie zabrakło też spółek, które zajmują się pozyskiwaniem nowoczesnych produktów fotogrametrycznych (Eagle View Technologies, Nearmap) czy analizą danych przestrzennych (np. Geobis).

Pełne zestawienie
Wyniki ubiegłorocznej edycji

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS