wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-01| Prawo

Kiedy będzie nowa definicja budowli?

Brak precyzyjnej definicji budowli uniemożliwia gminom prawidłowe określenie wymiaru podatku oraz realizację zaplanowanych dochodów, a to wpływa niekorzystnie na gospodarkę finansową samorządów. Co rząd zamierza z tym zrobić?


Kiedy będzie nowa definicja budowli?

Z tym pytaniem posłanka PiS Ewa Malik zwróciła się do Ministerstwa Finansów. Odpowiedzi udzielił jej sekretarz stanu Wiesław Jańczyk. Jak wyjaśnia, prace legislacyjne mające doprecyzować pojęcie budowli i nadać jej charakter zamknięty (zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego) rozpoczęto już w 2012 roku. Dwa lata później odstąpiono jednak od procedowania tej zmiany. Powodem miało być pojawienie się wielu poważnych wątpliwości prawnych i finansowych wobec projektowanych rozwiązań.

Obecnie nowa definicja budowli ustalana jest w ramach prac na Kodeksem urbanistyczno-budowlanym – przypomina resort finansów. Akt ten ma zmieniać w tym zakresie również ustawę o podatkach i opłatach lokalnych. Jak jednak przyznaje Wiesław Jańczyk, na razie nie są znane propozycje Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa co do brzmienia tej definicji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt