wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-18| Geodezja, Edukacja

Grawimetr na Politechnice Gdańskiej

Pracownicy naukowi Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej rozwijają kierunki badawcze związane z pozyskiwaniem i eksploracją danych z przybrzeża i pobrzeża oraz polskich obszarów morskich. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniając zaawansowanie badań decyzją nr 6423/IA/SP/2015 przyznało dotację celową na zakup systemu grawimetrycznego MGS-6 firmy LaCoste & Romberg – Scintrex.


Grawimetr na Politechnice Gdańskiej

Jest to Morski System Grawimetryczny 6. generacji (MGS-6). Jego podstawową zaletą jest możliwość wykonywania pomiarów grawimetrycznych na poruszającej się platformie. MGS-6 bazuje na instrumencie TAGS-6. Koszt zakupu systemu przekroczył pół miliona dolarów.

Obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu w Polsce i pozwala realizować programy naukowe związane z pomiarami morskimi i oceanicznymi. Badania z użyciem grawimetru (m.in. z platform morskich i lotniczych) ulokowane są w Katedrze Geodezji WILiŚ PG, a kieruje nimi dr hab. Jerzy Pyrchla.

Na zdjęciach dostawa systemu do Katedry Geodezji.

Źródło: WILiŚ PG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS