wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-07-14| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Kto zmodernizuje mazowieckie zasoby?

Blisko 3 miesiące od otwarcia ofert Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na cyfryzację danych w powiatowych zasobach geodezyjnych. Nie obyło się bez niespodzianek.


Kto zmodernizuje mazowieckie zasoby? <br />
Partnerzy projektu ASI
Partnerzy projektu ASI

Zamówienie podzielono na 18 części, ale na razie rozstrzygnięto pięć z nich, przy czym w dwóch przypadkach zamawiający odrzucił propozycje najtańsze.

O ile nie wpłyną protesty, prace zrealizują:
• cz. II, powiat ciechanowski – OPGK Olsztyn (wartość oferty 0,88 mln zł, co stanowi 73% budżetu zamawiającego);
• cz. VIII, powiat nowodworski – MGGP Aero Tarnów (1,11 mln zł, 94%); w przypadku tej części najtańsza oferta złożona przez Geomar SA ze Szczecina (o wartości 684 tys. zł) została przez zamawiającego odrzucona;
• część X, powiat otwocki – WPG SA (1,13 mln zł, 94%); w tej części zamawiający odrzucił aż 4 oferty, w tym jedną tańszą złożoną przez firmę ABM Group (0,88 mln zł), z kolei tańsza propozycja OPGK Olsztyn (1,01 mln zł) otrzymała nieco niższą punktację;
• część XVI, powiat wyszkowski – WPG SA (1,15 mln zł, 85%);
• część XVII, powiat zwoleński – Trans-Geo Radzanów (0,48 mln zł, 80%).

Przedmiotem zamówienia jest cyfryzacja danych PZGiK szczebla powiatowego w zakresie: modernizacji EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT, skanowania dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB, dostosowania bazy szczegółowej osnowy do obowiązujących wymogów, a także publikacja zbiorów i usług danych przestrzennych w tym opracowanie lub aktualizacja metadanych.

Zamówienie jest częścią projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (tzw. projekt ASI) realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z 33 powiatami i 157 gminami.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt